Українські заробітчани обвалили зростання зарплат у Польщі


Українські заробітчани обвалили зростання зарплат у Польщі

Поляки вважають, що українські заробітчани обвалюють зростання зарплат в країні. Згідно з опитуванням компанії Personnel Service, в цьому переконані 42% респондентів, в основному з середньою освітою.

Через українців фірми не поспішають підвищувати зарплати своїм працівникам, незважаючи на вимоги поляків. Згідно з опитуванням, саме українці не дозволяють підірвати польську економіку і виконують поточні завдання для компаній.

За даними головного управління статистики Польщі, середня місячна зарплата у вересні склала 4473,06 злотих (31,3 тис. грн). Це на 6% більше показників 2016 року. Але майже половина працівників переконані, що зарплати повинні зростати ще швидше. Відповідальними за поточний стан вони називають масову імміграцію працівників з України.

За словами Кшиштофа Інглота, президента Personnel Service, в Польщі бракує робочих рук. Для прикладу він навів якогось нідерландського бізнесмена, який пропонував полякам 20 злотих за годину роботи (140 грн), але бажаючих працювати не знайшов.

Разом з тим 88% поляків не бояться, що українці заберуть їхні роботи. Причина в тому, що громадяни України займають невисокі посади. Багато польських працівників взагалі позитивно ставляться до тих, хто приїжджає зі східного кордону і не трактують їх як загрозу для роботи, зазначає Лукаш Козловський, головний економіст союзу роботодавців Польщі.

Тому заробітчани забирають роботу хіба що у тих, хто заробляє мало, і тих, хто має погану освіту. Негативне ставлення до українців відчувають тільки 7% польських працівників. А роботодавців така ситуація тільки радує.

Раніше повідомлялося, що глава польського МЗС Вітольд Ващиковський заявив, що Варшава заборонить в’їзд до Польщі українцям, які демонструють антипольські настрої.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua