Лагард висловилася про те, чи є криптовалюти загрозою для банків


Лагард висловилася про те, чи є криптовалюти загрозою для банків

Голова Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард вважає, що Bitcoin й інші кріптовалюти не несуть в собі загрози для світових центробанків і фіатних валют.

За словами Крістін Лагард, незважаючи на те, що в даний час вони є “занадто волатильними, занадто ризикованими, занадто енергоємними”, з часом це може змінитися.

“Багато криптовалют занадто непрозорі для регуляторів, деякі піддаються атакам хакерів, – зазначила вона. – Проте багато з цього обумовлено технічними проблемами, які можуть бути вирішені з часом”.

“Ще якийсь час тому деякі експерти вважали, що персональні комп’ютери ніколи не будуть прийняті або планшети будуть використовуватися тільки як дорогі кавові підноси. Тому, я думаю, не надто розумно відкидати віртуальні валюти”, – заявила голова МВФ.

Центробанки і фінансові інститути по всьому світу все уважніше стежать за швидкозростаючим ринком цифрових валют, а також придивляються до технології блокчейн, на якій базуються криптовалюти.

Крістін Лагард припустила, що блокчейн-технологія колись може бути використана МВФ в системі розподілу спеціальних прав запозичення (SDR). В даний час в розрахунок кошика SDR входять п’ять валют (долар США, євро, фунт стерлінгів, японська єна та юань).

“Це не надумане припущення”, – сказала вона.

На думку Крістін Лагард, люди певноъ миты почнуть віддавати перевагу віртуальним валютам, оскільки володіти ними стане простіше і безпечніше, ніж банкнотами, особливо у віддалених регіонах, а також тому, що ці валюти можуть з часом стати більш стабільними”.

Довідка Finance.ua:

  • Раніше голова американського банку JPMorgan Джеймс Даймон різко висловився щодо Bitcoin, назвавши криптовалюту “шахрайством”.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування