Японські інженери створили гнучкі водонепроникні фотоелементи (фото)


Японські інженери створили гнучкі водонепроникні фотоелементи (фото)

Група японських інженерів розробила гнучкі сонячні панелі з водонепроникним покриттям. Такі фотоелементи можна буде вбудовувати в портативні пристрої для моніторингу здоров’я та фізичної активності. Результати дослідження були опубліковані в журналі Nature Energy.

Вчені з Інституту фізико-хімічних досліджень RIKEN і Токійського університету створили ультратонкі сонячні модулі, які витримують стиснення, розтягування і навіть занурення під воду. Для цього з обох боків фотоелементи покрили еластичною водонепроникною еластомірною плівкою. Еластомерне покриття захищає модулі від води і повітря, але при цьому не перешкоджає надходженню сонячного світла.

При виготовленні модулів японські інженери використовували матеріал PNTz4T, який вони розробили раніше. Фотоелементи розташували на париленовій плівці товщиною 1 мкм, після чого покрили шарами еластомерів.

Енергоефективність тонких сонячних батарей склала 7,9%, при цьому вони генерували 7,86 мілліватт на кв. см. При впливі симульованого сонячного світла в 100 мілліватт на кв. см щільність струму доходила до 13,8 міліампер на кв. см.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Технології&Авто
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua