0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Японські інженери створили гнучкі водонепроникні фотоелементи (фото)


Японські інженери створили гнучкі водонепроникні фотоелементи (фото)

Група японських інженерів розробила гнучкі сонячні панелі з водонепроникним покриттям. Такі фотоелементи можна буде вбудовувати в портативні пристрої для моніторингу здоров’я та фізичної активності. Результати дослідження були опубліковані в журналі Nature Energy.

Вчені з Інституту фізико-хімічних досліджень RIKEN і Токійського університету створили ультратонкі сонячні модулі, які витримують стиснення, розтягування і навіть занурення під воду. Для цього з обох боків фотоелементи покрили еластичною водонепроникною еластомірною плівкою. Еластомерне покриття захищає модулі від води і повітря, але при цьому не перешкоджає надходженню сонячного світла.

При виготовленні модулів японські інженери використовували матеріал PNTz4T, який вони розробили раніше. Фотоелементи розташували на париленовій плівці товщиною 1 мкм, після чого покрили шарами еластомерів.

Енергоефективність тонких сонячних батарей склала 7,9%, при цьому вони генерували 7,86 мілліватт на кв. см. При впливі симульованого сонячного світла в 100 мілліватт на кв. см щільність струму доходила до 13,8 міліампер на кв. см.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування