МОЗ не запропонував механізмів залучення в охорону здоров'я додаткових фінансів - Богомолець


МОЗ не запропонував механізмів залучення в охорону здоров'я додаткових фінансів - Богомолець

Міністерство охорони здоров’я в своїх законодавчих ініціативах щодо медреформи не запропонувало механізмів для залучення в охорону здоров’я додаткових фінансових ресурсів, вважає глава парламентського комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

“Законопроект МОЗ (№6327 – ред.) не говорить, звідки візьмуться у держави гроші на лікування тих пацієнтів, у яких грошей не було і немає.

МОЗ пропонує виходити на модель співоплати, в якій держава платить за щось, надає базовий гарантований пакет, а за решту платить пацієнт”, – сказала вона.

При цьому О.Богомолець наголосила, що, незважаючи на те, що при підготовці до другого читання із законопроекту №6327 було вилучено поняття “співоплати” за медичні послуги, “суть законопроекту не змінилася”.

Читайте також: В Україні планують ввести плату за пологи

О.Богомолець наголосила, що “в варіанті ринкового бачення реформи охорони здоров’я співоплата була важливим компонентом, і без неї їхній закон стає неповноцінним”.

Вона також підкреслила, що “Міністерство охорони здоров’я досі не затвердило офіційних документів, які визначать, за що і скільки потрібно буде платити самим пацієнтам і як медичним установам рахувати вартість медичної послуги”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування