0 800 307 555
0 800 307 555

Як безвіз розкручує інфляцію в Україні - експерт


Як безвіз розкручує інфляцію в Україні - експерт

Демографічна ситуація в Україні, що погіршується, та запровадження безвізового режиму з ЄС вдарили по інфляції в Україні.

Про це повідомив керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман.

“Інфляція стала в 2017 році складним питанням. Складним тому, що, з одного боку, джерелом інфляції стало підвищення регульованих тарифів. У нас постійно зростають ціни на воду, газ, електрику. Це розкручує інфляцію. Окремий фактор 2017 року – це стрімке зростання заробітних плат. Спочатку це було підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн на місяць. Але є ще і демографічний фактор – українців стає щороку менше і менше. Відповідно, менше і робочої сили. А попит на неї залишається високим, а тут ще й безвізовий режим. Ви подивіться оголошення: Польща, Угорщина, Словаччина – всі намагаються заманити зараз українську робочу силу. І зараз, наприклад, із західних областей почалася масова трудова міграція”, – зазначив експерт.

Як зазначив керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман, демографія та безвіз призводять до зниження пропозиції робочої сили на українському ринку праці, вимушеного підвищення роботодавцями заробітних плат, і як наслідок, збільшення грошової пропозиції на продуктовому і товарних ринках. Разом з постійним підвищенням тарифів ці фактори посилюють тиск на інфляцію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua