Україна отримала від НАТО обладнання у сфері кіберзахисту на 1 млн євро


Україна отримала від НАТО обладнання у сфері кіберзахисту на 1 млн євро

В рамках першого етапу співпраці з Трастовим фондом Україна–НАТО у сфері кіберзахисту Україна отримала технічне обладнання та програмне забезпечення на суму EUR1 млн, заявив голова СБУ Василь Грицак.

“Сума за першим траншем становить близько 1 млн євро. У наших фахівців досить хороша кваліфікація для того, щоб працювати на цьому обладнанні. У програму реалізації першого етапу входить не тільки постачання обладнання, але і тренінги”, – сказав Грицак журналістам після церемонії завершення першого етапу співробітництва України з Трастовим фондом Україна – НАТО у сфері кіберзахисту.

Він також додав, що найближчим часом ця техніка буде встановлена “на базі Міністерства закордонних справ”.

“Ми дуже цінуємо внесок країн – учасниць Трастового фонду Україна-НАТО, які підтримують Україну у питаннях побудови власної системи кібербезпеки”, – зазначив В. Грицак.

Довідка Finance.UA:

 • У вівторок, 27 червня Національний банк України попередив банки і інших учасників фінансового сектору про здійснювану зовнішню хакерську атаку невідомим вірусом.
 • Про пошкодження внутрішніх комп’ютерних мереж у зв’язку з кібератакою заявили в аеропортах “Бориспіль” і “Київ”.
 • Також постраждали комп’ютери Запоріжжяобленерго, Дніпроенерго та Дніпровської електроенергетичної системи. Проте в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості заявили, що, незважаючи на спроби інтервенції, об’єднана енергосистема України працює стабільно.
 • Експерти Group-IB заявили, що причиною масштабної атаки на компанії України став вірус-шифрувальник Petya, який блокує комп’ютери і вимагає $300 викупу в біткоїнах.
 • Спосіб поширення в локальній мережі аналогічний вірусу WannaCry.
 • Також, раніше СБУ підтвердили, що до атаки вірусом Petya.A були причетні спецслужби Росії.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:СБУ
Рейтинг популярності матеріалу «Україна отримала від НАТО обладнання у сфері кіберзахисту на 1 млн євро» на Finance.ua - 2.6
В Контексті Finance.ua