Нафта дорожчає на даних про зниження числа бурових установок у США


Нафта дорожчає на даних про зниження числа бурових установок у США

Світові ціни на нафту зростають у понеділок вранці на тлі оптимізму інвесторів, викликаного даними з США про перше зниження числа бурових установок з початку року, свідчать дані торгів.

Станом на 08.22 за київським часом вартість вересневих ф’ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зростала на 0,23% – до 48,88 долара за барель. Ціна серпневих ф’ючерсів на нафту марки WTI збільшувалася на 0,35% – до 46,20 долара за барель.

Згідно з даними Baker Hughes, за підсумками робочого тижня, що завершився 30 червня, число бурових установок в США знизилося на 1 штуку, або на 0,1%, до 940 одиниць. У річному вираженні число бурових зросло на 509 штук, або в 2,18 рази. Число нафтових бурових установок зменшилося на 2 штуки, або на 0,26% – до 756 одиниць, газодобувних – зросло на одну, або на 0,55%, до 184 штук. Зниження числа бурових установок стало першим з січня.

Стримують зростання нафтових цін побоювання щодо зростання видобутку нафти в Лівії. Раніше повідомлялося, що видобуток в країні зріс до 1,005 мільйона барелів на добу. Цей показник є найвищим з червня 2013 року.

ОПЕК і кілька країн, що не входять до організації, домовилися в кінці 2016 року в Відні про скорочення свого видобутку нафти сумарно на 1,8 мільйона барелів на добу з жовтневого рівня, з яких 300 тисяч припадають на Росію. Угода була укладена на перше півріччя 2017 року з можливістю продовження. У травні термін його дії був продовжений на дев’ять місяців – до кінця березня 2018 року. Лівія, як і Нігерія, не бере участі в угоді.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua