ФРС підняла базову ставку. Чи стане це останнім рішенням Джанет Йеллен?


ФРС підняла базову ставку. Чи стане це останнім рішенням Джанет Йеллен?

Керівництво ФРС США за підсумками засідання 13-14 червня прийняло рішення підвищити базову процентну ставку на 0,25 п.п. до 1-1,25%.

Федеральна резервна система визнала, що американська інфляція в річному вираженні деякий час буде залишатися нижче 2%, і висловила готовність уважно стежити за динамікою цін. В іншому позиція членів комітету з операцій на відкритому ринку залишилася незмінною: вони мають намір один раз підвищити ставку в II половині 2017 року і тричі – в 2018 році.

Таким чином, в найближчі 12 місяців монетарна політика в США перестане бути стимулюючою – облікова ставка перевищить рівень базової інфляції.

Формально у Джанет Йеллен і її колег не було приводів для відмови від раніше обраної траєкторії підвищення облікової ставки: долар залишається слабким, золото, акції та облігації напередодні засідання синхронно росли в ціні одночасно зі зниженням волатильності.

Раніше президент США Дональд Трамп не відкидав можливості продовжити мандат Йеллен. Але після чергового підвищення ставки і збереження курсу на подальше посилення монетарної політики, відносини між Трампом і Федеральною резервною системою можуть серйозно зіпсуватися. Частково це пояснює, чому Йеллен і її колеги не стали відкладати в довгий ящик вирішення питання про порядок скорочення балансу американського Центрального Банку.

Довідка Finance.UA:

  • Рішення Федеральної резервної системи (ФРС) США підвищити базову процентну ставку вплинуло на вартість нафти, яка в результаті не продемонструвала єдиної динаміки.
  • 16 березня ФРС підняла базову ставку c 0,5-0,75 відсотка до 0,75-1,0 відсотка. Підвищення базової ставки спрамоване на боротьбу з інфляцією в США і часто призводить до зростання курсу долара.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua