Роботизація вирішить демографічні проблеми Німеччини та Японії


Роботизація вирішить демографічні проблеми Німеччини та Японії

Частка населення похилого віку в Японії і Німеччині зростає з кожним роком. Демографічна бомба сповільненої дії може призвести до гострої нестачі робочої сили. Експерти рейтингового агентства Moody’s впевнені, що врятувати ситуацію допоможе впровадження робототехніки.

Зростання тривалості життя і низька народжуваність в Німеччині і Японії мають негативні наслідки для економічного зростання. Частка населення старше 65 років збільшується, а відсоток робочої сили скорочується. Однак у обох держав є дві ключові переваги, які допоможуть їм уникнути економічного спаду, повідомляють аналітики Moody’s.

Експорт товарів власного виробництва в Німеччині – найбільшій економіці Європи – складає третину ВВП. В Японії цей показник дорівнює 12%. Водночас обидві країни лідирують за кількістю впроваджуваної на виробництві робототехніки. Саме роботизація виробництва допоможе Німеччині і Японії зберегти стабільні темпи випуску товарів і економічного зростання.

Китай, Південна Корея і США також входять до списку лідерів по впровадженню промислових роботів. У всіх трьох державах тривалість життя зростає, і саме впровадження робототехніки пом’якшить наслідки демографічної кризи.

У нових ринкових умовах програють, приміром, економіки країн, що розвиваються, з високою часткою експорту високотехнологічних товарів. Bloomberg наводить для прикладу Угорщину, Чехію і Словаччину, в яких експорт товарів високотехнологічного виробництва становить понад 50% від ВВП. Близько 16-20% експорту надходить у Німеччину.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua