Біженці та Brexit? оголошено плановані витрати ЄС на 2018 рік


Біженці та Brexit? оголошено плановані витрати ЄС на 2018 рік

Європейська комісія у вівторок, 30 травня, оприлюднила проект бюджету Євросоюзу на 2018 рік.

У комюніке відомства повідомляється, що в наступному році планується витратити 145,4 мільярда євро, що на вісім відсотків більше показника 2017 року. 94 відсотки коштів піде на нові програми, намічені на період 2014-2020 років, решта – на завершення попередніх проектів Євросоюзу.

Єврокомісія обіцяє, що буде розвивати досягнення попередніх років, зокрема щодо подолання кризи біженців як в ЄС, так і за його межами. У проекті бюджету-2018 на питання міграції та безпеки закладено 4,1 мільярда євро. Брюссель також планує запобігати появі біженців грошовою допомогою на розвиток, зокрема, Лівану, Йорданії і Сирії. Єврокомісія наголосила, що особливу увагу приділить безпеці попередження злочинів та посиленню співпраці правоохоронців країн-членів. 90 мільйонів євро виділяється на інновації в обороні.

“Ми хочемо переконатися, що все більше молодих європейців зможуть знайти роботу, що все більше ключових інвестицій буде робитися на місцях”, – заявив єврокомісар з питань бюджету Гюнтер Еттінгер. Програма працевлаштування молоді отримає додатково 1,2 мільярда євро в 2017-2020 роках, 233 мільйони євро з яких – 2018 року. На популярну освітню програму Erasmus+ планують виділити 2,3 мільярда євро, що майже на 10 відсотків більше, ніж у поточному році.

В Єврокомісії також зазначили, що процеси Brexit не зашкодять бюджету, оскільки в 2018 році Великобританія залишиться членом ЄС. Втім, Лондон буде мати право вето на головний кошторис Євросоюзу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua