0 800 307 555
0 800 307 555

Зарплата від $1000 на місяць. Китайці кличуть українців працювати "європейцями"


Зарплата від $1000 на місяць. Китайці кличуть українців працювати "європейцями"

Українці в Китаї стали користуватися попитом – роботодавці в Піднебесній віддають перевагу високим білявим і блакитнооким хлопцям і дівчатам європейської зовнішності. У фірмах з працевлаштування кажуть, що найчастіше кличуть на роботу вчителями англійської мови, офіціантами, танцівниками шоу-балетів та вокалістами, до того ж хлопці їдуть, щоб не служити в армії.

Хлопці косять від армії

«Якщо у хлопця чи дівчини світлі очі і волосся, це буде тільки плюсом. Для китайців важливий престиж і те, що про них подумають оточуючі. Приватні школи воліють брати до себе саме таких викладачів, причому особливу увагу звертають на вимову без слов’янського акценту. Перед підписанням контракту ми відправляємо роботодавцю відеорезюме – він дивиться на жести, міміку, і, якщо йому кандидат сподобався, тоді оформляємо документи», – розповіли в компанії ESL Global.

Популярні також танцівники і вокалісти. Причому азіати віддають перевагу високим – в багатьох вакансіях навіть вказано «зріст не нижче 160 см», а також здобувач повинен бути не старше 30 років.

«Там пропонують хороші зарплати (від $1000 на місяць. – Авт.). Працюють в розважальних парках, в красивих костюмах. Наша зовнішність їм дуже подобається, тому звертають увагу на молодих і підтягнутих. Кастинги проводяться в Україні – на них приїжджають роботодавці, знайомляться з хлопцями, дивляться, як вони поводяться на сцені. Найчастіше це випускники естрадно-циркових училищ, яким ніде у нас працювати. Хлопці нерідко їдуть туди на постійну роботу, оскільки побоюються служби в армії», – розповіла менеджер компанії ART SKY Agency Анна Лоцманова.

Вартість оформлення візи стартує від $1000, причому частину документів оформлюють в Україні, а решту вже після прильоту. Вчителям іноді влаштовують додаткові тести на знання мови.

Через посередників краще не їздити

Киянка Ганна Ткаченко нещодавно закінчила інститут іноземних мов, два роки викладала англійську мову в одній з мовних шкіл столиці. «Подруга по інституту якось розповіла, що працювала два роки в Китаї, викладала англійську в одній з місцевих сімей. За її словами, там дуже цінують вчителів слов’янської зовнішності. У них це вважається престижним, як раніше гувернантки-француженки в панських будинках. А у тебе, говорить, зовнішність – те що треба: блакитні очі, кучеряве світло-русяве волосся, ти роботу відразу знайдеш. Я теж вирішила спробувати. Зараз працюю в приватній школі, вчу китайських дітей англійської мови. Зарплата – $2500, ми з подругою знімаємо житло на двох, але нам його оплачують. Виходить $1000 відкладати», – розповіла Ганна.

Щоправда, вона радить влаштовуватися тільки через перевірені фірми. Експерт з персоналу Тетяна Пашкіна також рекомендує звертатися в офіційні фірми: «Недобросовісні посередники можуть взяти гроші, а потім нерідко з’ясовується, що вакансія закрилася. Або іноді буває, що людей набирають із запасом, а потім нікого не звільняють, а ви в підсумку заплатили за неіснуючу роботу».

Найчастіше це трапляється, коли українці їдуть заробляти в клубах. «Молоді люди знаходять роботу за оголошеннями, через агентів. І їдуть працювати моделями, в гоу-гоу шоу (танці у відвертих нарядах) або розводити гостей клубів на випивку. Добре, якщо з вами укладуть контракт, але може бути так, що будете працювати без контракту, а клуб просто закриється», – попереджає українка Валерія, яка рік пропрацювала в ресторані Пекіна.

Житель Харкова Віктор працював в Піднебесній сек’юріті в нічному клубі: «Ми поїхали з братом. Я працював в нічному клубі в Пекіні: за ніч міг заробити $50-70 чайових, не рахуючи зарплати в $1300. При цьому п’яних і буйних там набагато менше, ніж у нас. А ось братові не пощастило – він поїхав до Шанхаю в клуб, який закрився через тиждень».

Анастасія Кучкіна, Марина Петик

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua