Через ProZorro вже продали на 12 млрд грн


Через ProZorro вже продали на 12 млрд грн

За 2016 рік на майданчику системи електронних закупівель «ProZorro» відбулося близько 225 тис. тендерів. Проте, творці системи ProZorro незадоволені результатами, заявила Христина Гуцалова, координатор проекту ProZorro.

За її словами, система робилася в інтересах трьох великих груп: влади, бізнесу та суспільства (закупника, постачальника і громадського контролера). На сьогоднішній день в ProZorro працює майже 225 тис. покупців і 38 тис. постачальників. Однак стало очевидно, що не можна побудувати ідеальну систему, яка б відповідала запитам всіх учасників процесу.

«У цьому трикутнику партнерства не все гладко. Саме тому ми ввели обмеження: зараз не можна провести тендер за 1 годину – тривалість тендера не менше двох днів, не можна також провести тендер на суму менше 3 тис. грн. Крім того, ми створюємо бібліотеку специфікацій. Таким чином намагаємося згладити непрофесіоналізм замовників. У бібліотеці будуть готові приклади, які можна брати і використовувати. Плюс, ми впроваджуємо пошуково-аналітичну систему «007». Тобто за кожною операцією, яка пройшла через ProZorro, можна буде відстежити, чи була оплата по Казначейству», – повідомила Гуцалова.

Вона також нагадала про існування електронного оскарження. Однак оскаржується менше 1% тендерів. «Ми вважаємо, що це критично мало. Ми закликаємо бізнес скаржитися активніше», – сказала Гуцалова.

Нагадаємо, у вересні Фондом гарантування вкладів фізичних осіб України був запущений пілотний проект з продажу активів неплатоспроможних банків – ProZorro. Перші аукціони заплановані на жовтень. Активів у ФГВФО – на 100 млрд грн. Це близько 600 автомобілів, 1 тис. земельних ділянок, 1,5 тис. об’єктів нерухомості. «Найкращий спосіб зберегти кошти сьогодні – купувати у держави промислове обладнання, квартири, машини і т.д. На сьогоднішній день вже підключено 14 торгових майданчиків, хоча починали з чотирьох», – резюмував Олексій Соболєв, керівник проекту ProZorro.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua