Тимошенко про підвищення тарифів на газ: Новий прем'єр приймає рішення, до якого не додумався навіть Яценюк


Тимошенко про підвищення тарифів на газ: Новий прем'єр приймає рішення, до якого не додумався навіть Яценюк

Кабінет міністрів України зараз приймає тарифні рішення для того, щоб далі підтримувати корупцію в країні.

Про це заявила лідер фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко в ефірі телеканалу “112 Україна”, повідомляється на сайті політсили.

Тимошенко нагадала, що більше року тривала суперечка навколо ціни на газ для населення, і їй не вірили, що українського газу вистачить для потреб українців. Статистичні дані за минулий рік показують, що газу українського видобутку вистачає для потреб населення. Це означає, що в комунальні тарифи для населення повинна бути закладена зовсім інша вартість газу.

“Прем’єр переконував, що не вистачить українського газу, потрібно 24 млрд кубів. За підсумками 2015 року, не 22 і не 25 млрд, а – 17,1 млрд кубометрів газу витратили українці. Такий був мій прогноз – 17 млрд кубометрів для населення. Скільки видобула Україна власного природного газу? 19,9 млрд- майже 20 млрд. тобто можна було б ще 3 млрд продати для потреб промисловості. Але те, що закрити потреби населення можна повністю українським газом – це підтверджує статистика “, – пояснила політик.

Вона зазначила, що цей урядовий провал не став уроком для Кабміну Гройсмана. Навпаки, планується чергове подорожчання комунальних тарифів.

“Найцікавіше, що в цій ситуації новий прем’єр Гройсман приймає рішення, до якого не додумався навіть Яценюк. Він вирішив, що ціну на український газ потрібно довести до світового рівня. Абсурд очевидний. Тому що за бухгалтерською звітністю 2015 року український газ коштує 1590 грн – з зарплатами, податками і рентою. і Гройсман на закритому засіданні уряду дає наказ в соціальній нормі газу для малозабезпечених громадян підняти на 35% вартість газу. Це газ на опалення, за який люди вже не могли платити. Буквально це означає, що Гройсман хоче підняти в 2,5 рази ціни на газ на опалення “, – підкреслила Тимошенко.

“Якщо український газ окупається, вистачає на потреби людей, для чого в 2,5 рази треба піднімати ціну на газ для теплокомуненерго? Зараз неплатежі людей досягли апогею. Всі облгази, які належать кланам, показали документи, що свідчать, що люди не здатні платити навіть цю ціну. Скільки можна знущатися над українцями? Скільки можна приймати рішення, які ставлять собі за мету захист корупційних схем?” – Підкреслила вона.

Коли при підвищенні тарифів звучать заяви про те, що Україна повинна виконувати свої зобов’язання перед МВФ – це чистої води спекуляції, додала політик.

МВФ просто очікує від уряду збалансування бюджету. Яким чином це відбувається – це мудрість і компетенція уряду. Якщо сьогодні залишають майже 0% на дивіденди, і вводять 17% на пенсії – це рішення уряду, а не МВФ, ніж збалансувати бюджет. Чому не вводять податок на дивіденди – годуються від дивідендів. Поки ми не приберемо від влади бізнесменів, нічого не зміниться. Адже вони ніколи інтереси пенсіонерів не поставлять вище бізнес-інтересів. Ось в чому проблема “, – пояснила вона.

На думку Тимошенко, збалансувати бюджет можна було б за рахунок деофшоризації країни, і покласти на стіл на додатково 68 млрд ще два роки тому. І не треба було б підвищувати тарифи і проводити оподаткування пенсії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua