4 точки зору про Володимира Гройсмана від його колег по Вінниці


4 точки зору про Володимира Гройсмана від його колег по Вінниці

Цього тижня Україна може отримати нового прем’єр-міністра. Найбільш імовірний кандидат на цей пост – спікер парламенту Володимир Гройсман, якого висуває президентська фракція «Блок Петра Порошенка». Однак ця завидна підтримка одночасно – і основний недолік претендента. Тісний зв’язок президента з прем’єром зміцнює монопартійність в українському політикумі і викликає стійкі асоціації з попередником Порошенка.

Аргументи прихильників формування команди президент-прем’єр у тому, що Петро Порошенко давно став політиком національного масштабу, а його бізнес-інтереси зосереджені не в Вінницькій області, тому його симбіоз із колишнім мером одного з невеликих міст не варто перебільшувати.

На думку політолога Володимира Фесенка, кандидатура Гройсмана виникала не як найбажаніша президентом Порошенком, а просто через відсутність альтернативи. «Яресько абсолютно влаштовувала Порошенка, абсолютно. Але стало абсолютно ясно, що її кандидатура не проходить. Тож вибір був – або продовження кризи, або реалістичний варіант із Гройсманом», – пояснює він.

Однак противники такого зміцнення команди є і всередині самого БПП, констатує джерело Forbes – представник цієї політичної сили. Інтереси колег по партії неоднорідні, і висловлюються побоювання, що прем’єр-міністр Володимир Гройсман сформує уряд із представників своєї старої команди, а це ще більше порушить баланс сил.

Прем’єр і його команда

Уряд Гройсмана буде таким лише частково. Мінімум половина місць у Кабміні відійде партнерам по коаліції. На пост міністра транспорту може повернутися Максим Бурбак, Мінекології відійде за квотою «Радикальній партії». Також, швидше за все, там буде «технократичне ядро» – не через високу компетентність його представників, а як данина часу.

З огляду на неабияк виснажений за два роки після Революції гідності кадровий резерв і провал проекту «варяги», потенційні кандидати в Кабмін – колеги Гройсмана по вінницькому етапу його кар’єри, в тому числі нинішні народні депутати. «Ніяких обмежень немає, в разі переходу в Кабмін потрібно тільки буде в 20-денний термін відмовитися від депутатського мандата», – підкреслює Фесенко, нагадуючи, що так розвивалася кар’єра багатьох членів уряду.

Отже, наскільки ж обґрунтованою є думка про сформований «вінницький клан»? Такою ж, як раніше виявилися не надуманими і побоювання про дніпропетровську і донецьку команди?

«Не існує ніякого вінницького партгоспактиву», – стверджує колишній представник Вінницької міськради, який зараз працює в Києві. «Я можу вам відразу назвати кілька вінницьких людей, які зараз не входять ні в команду президента, ні прем’єра, хоча ці люди з Вінниці. Марина Ставнійчук, наприклад, або Олександр Чалий. Ніякого реального клану немає і близько», – наводить аргумент Володимир Фесенко.

Народні депутати – уродженці Вінницької області, з якими звʼязався Forbes, в один голос запевняють: з ними не вели переговорів про перехід у Кабмін. «Вперше таке чую, дуже здивований, – каже нардеп Геннадій Ткачук. – Я думаю, моя робота повинна бути сконцентрована у Верховній Раді. Звичайно, в житті все буває, але досі таких пропозицій мені ніхто не робив».

«Мені не пропонували, але я солдат своєї партії. Якщо буде необхідність, погоджуся. Мені без різниці, де працювати», – стверджує нардеп Іван Мельничук.

Його колега Сергій Кудлаєнко нагадує, що мер Гройсман сформував потужну команду в органах влади в Вінниці і в економічній, і в гуманітарній сфері, і вона може бути ефективна в масштабах країни. «Не хочу помилятися по персоналіях, але в Вінниці достатньо професійних людей у різних сферах, які з гідністю могли б працювати і показувати результати», – вважає він.

З іншого боку, Forbes чув і менш захоплені відгуки – про надуманість «вінницького економічного дива». «Трамвай із вайфай і фонтан. В іншому – все так же, як і скрізь», – прокоментував один зі співрозмовників Forbes.

Точки зору про Володимира Гройсмана людей, які знали його до переїзду в столицю:

Сергій Кудлаєнко, народний депутат від БПП

Я пропрацював із Володимиром Гройсманом у Вінниці практично вісім років. Можу сказати, що це людина, яка ставить собі цілі і, як правило, їх досягає. Він дуже ефективний менеджер і професійний керівник. Можливо, десь у якихось місцях жорсткий, але справедливий. Я не чув нарікань на нього ні від колег, ні від підлеглих, ні від жителів міста.

І, виходячи зі свого професійного і особистого ресурсу, думаю, він зуміє вийти з тієї ситуації, яка склалася в країні.

Іван Мельничук, народний депутат від БПП

Я знаю працездатність Володимира Гройсмана, його цілеспрямованість і європейський вектор. Охоче за нього проголосую як за прем’єр-міністра.

Зрозумійте правильно. І будь-який народний депутат, і тим більше голова парламенту – ми завжди висловлюємо президенту те, що думаємо. І на зустрічі фракції, і поштою – у нас є багато способів донести до нього свою думку. Ставимо питання, висловлюємо, що нас влаштовує, що не влаштовує. Інша справа – які приймаються рішення, але в більшості випадків президент нас чує.

Приходячи на такий пост, людина формує команду, і за цю команду він відповідає і перед своїми виборцям, і перед депутатами, яких він буде переконувати в тому, що ці люди дійсно йому необхідні. Наша справа – підтримати або не підтримати. Я вважаю, що його команду необхідно підтримати. Як по-іншому? Без підтримки ніхто не впорається ніколи.

Геннадій Ткачук, народний депутат від БПП

Володимир Гройсман ще в Вінниці довів, що може керувати серйозними структурами. Він двічі обирався мером цього міста, понад 80% жителів йому довіряють. І повірте, сьогодні цей показник серед вінничан не змінився. Він і зараз є лідером в рейтингу політиків Вінницькій області.

У статусі спікера Верховної Ради, будучи компромісною, ввічливою, наполегливою і толерантною людиною, він вдало зміг об’єднати зал. Але при всій своїй толерантності він – досить принципова людина, і у нього є своя думка. Якщо він у чомусь переконаний – буде діяти відповідно.

Я думаю, всі розуміють, що у співпраці депутатського корпусу з урядом Арсенія Петровича Яценюка немає майбутнього.

Петро Юрчишин, народний депутат від БПП

Упевнений, що на посаді прем’єр-міністра Володимир Гройсман знайде компроміс і виведе Україну з економічної кризи. Будучи главою Верховної Ради, за дуже невеликий період, трохи більше року, він зробив більше, ніж Литвин за 3,5 скликання. Він вміє керувати аудиторією. Та й робота протягом 11 місяців віце-прем’єром – це колосальний досвід.

Що стосується команди, в Україні багато професіоналів. У якій вони партії, я б зараз взагалі не брав до уваги. Але більш ніж упевнений, що Володимир Гройсман візьме на посади людей, незалежних від партій, професійних, оскільки він – командний гравець і націлений працювати на результат.

Віталій Кравченко, Максим Мордовцев

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua