Гройсман "поставив крапку" в питанні зарплат нардепів


Гройсман "поставив крапку" в питанні зарплат нардепів

Розмір заробітної плати народних депутатів з 1 квітня становить 6109 грн. Про це в facebook повідомив спікер ВРУ Володимир Гройсман.

“6109 гривень. Це розмір заробітної плати народних депутатів з 1 квітня. Хочу нарешті поставити крапку в спекуляціях на цю тему.

1. Відповідно до статті 33 Закону України “Про статус народного депутата України”, яка діє вже багато років, заробітна плата народних депутатів на кшталт заробітної плати членів Кабінету Міністрів України.

2. До 1 квітня діяло обмеження заробітної плати семи мінімальними окладами для членів КМУ, народних депутатів, інших посадових осіб, що становило 7Х1218 гривень – 8526 гривень, яке дійсно скасовано 2 березня цього року.

3. У той же час, ще раніше, Постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2015 № 43 “Питання оплати праці членів Кабінету Міністрів України, керівників центральних органів виконавчої влади та інших державних органів у 2015 році” встановлено, що у 2015 році заробітна плата народних депутатів України нараховується в розмірі посадового окладу членів Кабінету Міністрів України, що складає на сьогоднішній день 6109 гривень.

4. Відповідно до цього я підписав розпорядження, яким з 1 квітня розмір заробітної плати народних депутатів становить 6109 гривень “, – написав він.

Нагадаємо, раніше член політради “Батьківщини”, колишній народний депутат України Андрій Павловський повідомив, що депутатам парламенту VIII скликання підвищили зарплати майже в 3 рази – приблизно до 17 500 гривень на місяць.

Як відомо, з 1 квітня вcтупив в cилу зaкoн, який відмінив межу мaкcимaльнoгo міcячнoгo pозміpу зapплaти народних депутатів і чиновників.

До цього оклад нардепа становив 6500 грн (на руки вони отримували близько 5000 грн), оскільки на друге півріччя 2014 законом про бюджет було зупинено дію ряду положень закону про статус нардепа.

Були, зокрема, зупинені норми про те, що до окладу депутата додається доплата за перший ранг держслужби, надбавка за особливий характер роботи та інтенсивність праці, а також премія. До цих змін парламентарі отримували на руки близько 15 тис. грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua