Розстановка пріоритетів: Нацбанк визначив 8 системно важливих банків


Розстановка пріоритетів: Нацбанк визначив 8 системно важливих банків

Національний банк України визначив вісім системно важливих банків на 1 грудня. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нацбанку.

“Відповідно до постанови № 863 системно важливими на 01.12.2014 визначено 8 банків: ПАТ КБ “Приватбанк”, АТ“Ощадбанк”, АТ“Укрексімбанк”, АТ «Дельта Банк», АТ“Райффайзен Банк Аваль”, ПАТ“Укрсоцбанк”, ПАТ “Промінвестбанк”, АТ “Сбербанк Росії”, – йдеться в повідомленні.

НБУ обіцяє, що визначення системно важливих банків буде здійснюватися щорічно із застосуванням багатофакторної математичної моделі, заснованої на критеріях системної важливості. Такими критеріями є загальний розмір активів, зобов’язань юридичних і фізичних осіб, системні взаємозв’язки в банківській системі (обсяг міжбанківського кредитування) і обсяг кредитування найважливіших секторів економіки.

Підкреслюється, що визначення банків як системно важливих не передбачає обов’язкового прийняття рішення щодо участі держави в капіталі цих банків. Таке рішення залишається за Міністерством фінансів України.

Найближчим часом НБУ має намір завершити розробку нормативно-правових актів щодо регулювання та нагляду за системно важливими банками.

Постанова № 863 набуває чинності з 1 січня 2015

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Рейтинг популярності матеріалу «Розстановка пріоритетів: Нацбанк визначив 8 системно важливих банків» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua