Бюджет 2015-го року для України може стати "антилюдським" - відомий економіст


Бюджет 2015-го року для України може стати "антилюдським" - відомий економіст

У проекті бюджету й ініціативи, які додаються до проекту головного фінансового документа країни на 2015-й рік, є пункти, які викликають резонанс серед простих громадян. Це 30% податок за перевищення видатків над доходами і податок на кожен житловий квадратний метр нерухомості.

Голова комітету економістів України Андрій Новак, вважає, що дані ініціативи з оподаткування абсолютно не вирішать питання наповнення державного бюджету.

“Відбувається великий політичний обман. Раніше задеклароване скорочення податків з 22 до 9 обертається практично щоденними ініціативами нових податків або на перевищення витрат над доходами, або податку на нерухомість, який повинні платити не тільки власники великої нерухомості, а всі власники нерухомості. А це означає, що бюджет 2015-го року стає не просто антисоціальним, антинародним – він стає антилюдським. Адже в таких важких умовах економічної кризи та військової ситуації, оподатковувати все і всіх, при дуже низькому рівні доходів більшості українців – це просто фінансове знущання над українцями “, – заявив експерт.

На думку економіста, уряд просто не там шукає кошти.

“Якщо уряд дійсно хоче наповнити бюджет, я б порадив уряду взятися за офшорні схеми, взятися за великих державних монополістів, які замішані в найбільших корупційних схемах, зайнятися пенсійним фондом та його корупційними схемами. На цих напрямках можна знайти сотні мільярдів гривень щорічно”, – стверджує Новак.

У свою чергу ініціативи додаткових податків на перевищення витрат над доходами, податку на нерухомість, максимум, що можуть принести в бюджет – це кілька десятків, можливо кілька сотень мільйонів гривень, не більше. Це не вирішує проблем бюджету, а лише розпалює соціальне незадоволення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Бюджет 2015-го року для України може стати "антилюдським" - відомий економіст» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua