Підвищення пенсійного віку нічого не дасть Україні - міністр


Підвищення пенсійного віку нічого не дасть Україні - міністр

Міністр соціальної політики Павло Розенко вважає, що підвищення пенсійного віку нічого не дасть Україні.

«Зараз в Інтернеті, як і між міністерствами, «гуляє» немало документів. У цьому напрямку працює кілька робочих груп, кожна з них має свої напрацювання», – сказав міністр.

За його словами, все обговорюється.

«Частину опублікованого я бачив. Частину – ні, напевно, матеріали готувалися саме у такому вигляді в одній з робочих груп. Можу сказати одне: на момент публікації більшість з цих питань була обговорена і відкинута. Наприклад, найконфліктніше: підвищення пенсійного віку на п’ять років. Я належу до тих, хто вважає, що підвищення пенсійного віку нічого не дасть Україні», – розповів Розенко.

Як зазначає міністр, питання пенсійної системи не в тому, скільки буде працювати українець, – 65, 85 чи 100 років.

«Якщо ми будемо балансувати бюджет за рахунок пенсійного віку, то нам доведеться його підвищити до 500 років. Всі розуміють, що питання балансування бюджету ПФ – це, в першу чергу, легалізація зарплат. 200 млрд грн щороку сплачується у «конвертах». Це означає, що щороку Пенсійний фонд недоотримує 70 млрд грн доходів», – зазначив Розенко.

За словами міністра, розмови про підвищення працездатного віку та збільшення страхового стажу на фоні таких цифр – порожня дискусія.

«Так, експерти рекомендують, це питання обговорювалося на рівні уряду, але чи будуть такі ініціативи внесені до Верховної Ради, я абсолютно не переконаний. Так я можу проаналізувати кожне питання», – підсумував Розенко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Підвищення пенсійного віку нічого не дасть Україні - міністр» на Finance.ua - 3.8
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua