ЄС має намір розширити фінансову допомогу Україні


ЄС має намір розширити фінансову допомогу Україні

У Європейському Союзі розглядають можливість надання Україні нової, третьої програми макрофінансової допомоги. Про це заявив єврокомісар з питань економіки П’єр Московісі.

Суми можливої допомоги Московісі не уточнив. За його словами, ця можливість буде залежати і від здатності української влади проводити реформи після періоду політичної нестабільності, і від здатності ЄС знайти на це кошти.

Міністр фінансів Італії, яка нині головує в Євросоюзі, П’єр Карло Падоан, зі свого боку, заявив, що в Євросоюзі розуміють, наскільки значні фінансові потреби України.

Він додав, що головним джерелом підтримки України повинні бути міжнародні організації, такі, як Міжнародний валютний фонд, але в разі потреби можна мобілізувати і європейські ресурси.

Обидва чиновника виступили в Брюсселі перед журналістами після засідання міністрів фінансів країн ЄС, на якому обговорювали, серед інших, і питання допомоги Україні.

Зараз Євросоюз вже пообіцяв надати Україні позики на суму в 1 млрд 610 млн євро. Другу частину коштів цієї програми допомоги ЄС передав Україні минулого тижня.

Всього в ЄС ще в березні погодили програму допомоги Україні на суму в 11 млрд євро протягом кількох наступних років у вигляді позик або грантів, зокрема, від Європейського банку реконструкції та розвитку, з бюджету Європейського Союзу та з інших джерел. Але Брюссель не поспішає скликати міжнародну зустріч донорів на підтримку України, закликаючи натомість Київ зменшити свою залежність від позик і грантів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «ЄС має намір розширити фінансову допомогу Україні» на Finance.ua - 2.8
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua