Як банки в Україні будуть працювати на Новий рік і Різдво: деталі


Як банки в Україні будуть працювати на Новий рік і Різдво: деталі

Нацбанк переніс банкам робочий день з 2 січня 2015 р. на суботу 17 січня, йдеться в телеграмі НБУ №25-205/73085.

1, 2, 31 січня і 14 лютого 2015 р. система електронних платежів центробанку працювати не буде.

Водночас банкам дали свободу: їм дозволено з 1 по 5 січня і 7 числа проводити валютообмінні і касові операції. «Багато обмінників та відділень в центрі міст, швидше за все, будуть працювати. Людям потрібно десь міняти валюту. А торговцям потрібно кудись відправляти своїх інкасаторів: торгівля на свята буде йти повним ходом, тож магазинам потрібно кудись здавати свою виручку», – пояснили в Нацбанку.

При цьому банкіри уточнили, що непрацююча система електронних платежів НБУ не передбачає зупинки всіх розрахунків у країні. «Наприклад, ті ж карткові розрахунки в магазинах будуть проходити без проблем: гроші будуть списуватися з рахунків людей, тобто громадяни зможуть робити покупки. Але якщо людина раптом захоче перерахувати гроші товаришеві зі свого рахунку через систему інтернет-банкінгу в іншу фінустанову, то його друг отримає кошти тільки після запуску нацбанківської системи платежів після закінчення свят. Швидко гроші продовжать ходити лише в рамках одного і того ж банку», – уточнив нам казначей великого банку.

Банкам і компаніям надали більше часу, щоб встигнути завершити всі угоди і проплати. З 15 по 26 грудня 2014 р. НБУ продовжив термін роботи своєї системи електронних платежів на 1 годину – до 20.00 кожного дня.

Останні валютні торги в цьому році пройдуть 29 грудня. І за встановленими на них курсами країна буде жити до 6 січня 2015 р.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Рейтинг популярності матеріалу «Як банки в Україні будуть працювати на Новий рік і Різдво: деталі» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua