"Енергоатом" підписав меморандум про співпрацю з чеською компанією Skoda JS


"Енергоатом" підписав меморандум про співпрацю з чеською компанією Skoda JS

23 жовтня президент ДП “НАЕК” Енергоатом “Юрій Недашковський і генеральний директор чеської компанії Skoda JS as Мирослав Фіала підписали Меморандум про співробітництво та Угоду про нерозголошення конфіденційної інформації. Про це повідомили в прес-службі “Енергоатому”.

Згідно з текстом Меморандуму, галузі співпраці в рамках цього документа можуть включати наступні напрямки: споруда, експлуатація та технічне обслуговування АЕС; науково-технічне співробітництво з питань мирного використання атомної енергії; підвищення безпеки, реконструкція і модернізація АЕС; продовження терміну служби енергоблоків АЕС; поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) та радіоактивними відходами (РАВ); підготовка персоналу для АЕС та інші узгоджені сторонами напрямки співробітництва.

В ході підписання Меморандуму Юрій Недашковський зазначив, що зазвичай підписання подібних документів відбувається на самому початку співпраці з новими партнерами Енергоатому. “Потім ми довго вивчаємо один одного і далеко не завжди це переходить в комерційну фазу відносин. Але з компанією Skoda у нас абсолютно інша історія – вона наш давній партнер, ми працювали з Skoda і в складні 90-ті роки, коли проблема неплатежів за відпущену електроенергію, не дозволяла нам своєчасно розраховуватися за поставлене обладнання. Тоді чеські партнери з розумінням ставилися до наших труднощів, фіксуючи для Енергоатому ціни. У більш успішні періоди, коли йшов підйом економіки обох країн, наше співробітництво розвивалося більш інтенсивно. У другій половині нульових до нашого співробітництву підключився Чеський експортний банк, через який пішло фінансування не тільки закупівель готового обладнання, а й науково-технічних розробок в інтересах Енергоатому, це дало додатковий поштовх для розширення поставок. Сьогодні для України настали складні часи, але як і раніше Skoda залишається нашим надійним партнером , чеські партнери з терпінням і розумінням ставляться до наших тимчасових труднощів. Підписуючи Меморандум про співпрацю, ми робимо це не для того щоб підсумувати багаторічну співпрацю, а для того щоб дати новий імпульс нашій подальшій взаємодії”, – сказав глава Енергоатому.

В свою чергу генеральний директор Skoda JS as Мирослав Фіала нагадав, що очолювана ним компанія працює з Енергоатомом вже близько 20 років. “За ці роки фахівці Skoda налагодили особисті контакти з співробітниками українських атомних станцій, які працюють з нашим обладнанням. У першій половині дев’яностих років, коли Skoda шукала нові ринки збуту, тодішній директор компанії взяв автомобіль Skoda Favorit і особисто об’їхав усі українські АЕС – це були перші кроки до майбутньої співпраці з Енергоатомом. Відтоді ми поставили багато обладнання на українські атомні станції. Ми завжди будували наші відносини на довірі та підписуючи сьогодні цей документ, ми усвідомлюємо, що він став результатом багатьох років співпраці і сподіваємося на його поглиблення і розвиток в майбутньому”, – підкреслив М.Фіала.

Присутній на підписанні документів, надзвичайний і повноважний посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух зазначив знаковість цієї події. “У тих важких політико-економічних умовах, в яких сьогодні знаходиться Україна, дуже важливо не припиняти чесько-українське співробітництво в такому важливому стратегічному напрямі, як атомна енергетика. Багатьом в Чехії може здаватися, що сьогодні працювати з Україною занадто складно, але я впевнений , що, незважаючи на всі труднощі, співпраця між чеськими бізнес структурами та українськими підприємствами має тривати. Підписання меморандуму між Енергоатомом і Skoda є кращим доказом”, – зазначив посол.

У присутності керівників Енергоатому і Skoda JS був також підписаний контракт на поставку приводів крокових електромагнітних модернізованих ШЕМ-М виробництва Skoda JS. для енергоблоку №6 Запорізької АЕС. Контракт є продовженням успішної експлуатації модернізованих приводів ШЕМ-М на блоці № 3 Рівненської АЕС і блоці № 1 Запорізької АЕС. Приводи ШЕМ-М успішно експлуатуються на блоках № 1, 2, 3 Південно-Української АЕС.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua