Українські дилери почали позбавлятися від автосалонів


Українські дилери почали позбавлятися від автосалонів

В умовах падіння авторинку, який за підсумками 9 місяці 2014 складає 53%, автотрейдери змушені закривати автосалони. Ситуація на авторинку восени не покращилася, а спад продажів продовжує наростати. Власники опинилися перед дилемою: або продовжити працювати зі збитками, або закрити і продати автосалон.

Першими “жертвами” кризи стали автосалони старого типу, адже вони функціонували виключно з продажу нових автомобілів. Поки більш міцні позиції у 3S-центрів, завдяки наявності додаткового джерела доходів від сервісу та продажу запчастин. Але й такі пропозиції вже з’явилися на ринку автонерухомості.

Глибинні причини, які штовхають власників продавати автосалони – це занадто малі продажі авто і наявність великої конкуренції навіть в межах одного населеного пункту. Адже дилерська мережа в Україні формувалася під обсяги реалізації 662 тис. автомобілів (показник продажів нових легкових і комерційних авто в 2008 г.). Відповідно, і число дилерів і автосалонів розраховувалося з таких показників. Крім того, навіть після спаду продажів в 2009-2012 р формування нових дилерських центрів не зупинилося. Їх продовжували будувати і освоювати все нові і нові території, в розрахунку на майбутнє зростання продажів і повернення до показників 2008. Треба відзначити, що до цього все і йшло, але … 2014 сплутав усі плани.

Стрімке падіння авторинку, девальвація, військові дії, невизначеність покупців, плюс обмеження щодо банківських операцій з власними вкладами – зруйнували всі надії. Трейдерам стало зрозуміло, що збитки, які вони несуть, по конкретному об’єкту – це надовго. Монобрендові салони в невеликих містах просто не можуть вийти на рентабельність, так як продають 1-2 машини на місяць, а постійні витрати ростуть.

В імпортерський компаніях також усвідомлюють, що для збереження дилерської мережі, потрібно зменшувати число автосалонів до рівня прибутковості. Інакше можна дочекатися банкрутства і втратити всіх дилерів в регіоні. Дуже складна ситуація, в якій опинилися нові автоцентри. Вони інвестували величезні кошти в будівництво за корпоративним вимогам, але ще не встигли напрацювати базу клієнтів для сервісу. Бізнес-плани всі летять, а рівень окупності зсувається на роки вперед. І добре, якщо банки лояльно підходять до проблеми.

Поки в імпортерський компаніях воліють не “різати по-живому” і дають зрозуміти “слабким” дилерам, що можливо варто спробувати продати автосалон.

Відзначимо, що на продаж виставлені і автосалони в Донецьку, де взагалі автобізнес практично зупинений. Але добре, коли є що продавати, адже як уже повідомлялося, багато автосалонів в Донбасі вже перетворили в руїни.

Змушує продавати готовий бізнес і аморфна поведінку дистриб’юторів окремих брендів в кризу. В той час, коли інші імпортери намагаються якось “грати” акціями, знижками, курсом, на ринку є оператори від яких активності не виходить вже кілька місяців. В такому випадку дилери теж програють місцеву боротьбу за покупця, і можуть взагалі нічого не продавати місяцями. А по вищеописаним причин піти під прапори іншого бренду вони вже не зможуть.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Бензин та авто
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua