Китай може обвалити ціни на енергетичне та коксівне вугілля


Китай може обвалити ціни на енергетичне та коксівне вугілля

Китай з 15 жовтня за рішенням Міністерства фінансів КНР ввів мита на коксівне, кам’яне та енергетичне вугілля, а також на антрацит, пишуть ЗМІ з посиланням на FT.

КНР ввела мито на антрацитове і коксівне вугілля – 3%, для кам’яного вугілля – 6%, а для всього іншого вугілля – 5%. До цього митом обкладався тільки буре вугілля (3%). Введення мит може негативно вплинути на світові ціни, вважає віце-президент Moody’s Денис Перевезенцев. З початку 2014 коксівне вугілля подешевшав на 16,7% і вже в червні коштував $120 за 1 т, енергетичний – втратив у ціні 13,9% і на початку літа торгувався по $81,8 за 1 т.

«Ціни тільки сягнули дна (до вересня контрактні ціни не мінялися), і у виробників з’явилася надія на те, що незабаром тренд може змінитися», – заявило джерело, близьке до однієї з вугільних компаній.

Перевезенцев пояснює, що введення мит на енергетичне та коксівне вугілля покликаний підтримати локальних виробників на тлі зниження темпів зростання китайського ВВП і металургійного сектора. Крім того, Китай посилює екологічні норми і має намір збільшити частку газу в енергетичному балансі країни.

Варто взяти до уваги, що частка Китаю у світовій торгівлі енергетичним вугіллям становить 20-25% з урахуванням того, що зараз пропозиція перевищує попит (в тому числі за рахунок того, що виробники знижують витрати), введення мит може негативно відбитися на цінах, вважає Перевезенцев.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua