За другий квартал ринок ПК в Україні впав на 66% - IDC


За другий квартал ринок ПК в Україні впав на 66% - IDC

У другому кварталі поточного року обсяги поставок персональних комп’ютерів (ПК) склали 195 тис., а ноутбуків – 82 тис. штук. За даними дослідницької компанії IDC, в річному численні сегменти згаданих пристроїв скоротилися, відповідно, на 66% і 73,2%.

“Збройне протистояння на сході країни було і продовжить залишатися головним дестабілізуючим чинником”, – зазначила аналітик IDC Ірина Мельничук. На її думку, враховуючи рівень інфляції та економічні проблеми України в поточних умовах війни, швидкого відновлення ринку очікувати не доводиться.

Експерти констатували скорочення ринку Центральної та Східної Європи (CEE) на 13% за рахунок падіння поставок до Росії (-19,2%) і Україну. Решта країн регіону продемонстрували позитивну динаміку.

Аналітики IDC вперше зафіксували спад в сегменті планшетів. За оцінками компанії, в минулому кварталі в Україну було поставлено 227,7 тис. планшетів, що на 12,9% менше аналогічного періоду минулого року. Ринок електронних книг просів на 62,4%, до 8,6 тис. штук.

Наряду з Україною в минулому кварталі значне зниження поставок планшетів спостерігалося в Казахстані (27,9%), Литві (12%), Словенії (10,7%) і Росії (9,8). В цілому в CEE ринок планшетів в кількісному вираженні збільшився на 1,3%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Що відбувається з цінами?
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua