У Києва хочуть забрати 13 мільярдів гривень


У Києва хочуть забрати 13 мільярдів гривень

Київ може втратити ще кілька мільярдів. За новою редакцією Бюджетного кодексу, розробленого Кабміном, замість вилучених 50% прибуткового податку (щорічно 8-9 млрд грн. – Авт.) тепер у держскарбницю хочуть забирати 80%! (13-14 млрд. – Авт.). У мерії побоюються, що після нововведень медики і вчителі залишаться без надбавок. У першому читанні урядовий законопроект Верховна Рада провалила, але, за даними одного з членів бюджетного комітету ВР, на засіданні 2 вересня до голосування за новий Бюджетний кодекс можуть повернутися.

МОГЛИ Б ЛАТАТИ ЯМИ. «Із зарплатою заступника голови КМДА за 6 місяців цього року я заробив 65 тис. грн, з яких 9245 грн заплатив прибуткового податку. За ці гроші можна було б відремонтувати 60 кв. м доріг. За новим кодексом, із сплачених мною податків у розпорядженні міста залишиться 1849 грн, за які можна відремонтувати лише 12 метрів дороги. Це в масштабах одного мене. У масштабах міста всі кияни заплатять цього року 16 млрд грн і за запропонованим бюджетним кодексом на їхні потреби у місті залишиться 3,2 млрд грн», – каже заступник голови КМДА Руслан Крамаренко. Він вважає, що в столиці і так залишалося занадто мало грошей: у результаті не вистачало на те, щоб залатати ями у дворах, відремонтувати ліфти, по засіках шкребли гроші на зарплати бюджетникам.

Рядові городяни також не раді таким «нововведенням». «Наші кровно зароблені повинні залишатися у нас: на дороги, то ж метро на Троєщину, на яке роками не можуть знайти гроші! Чому ми повинні чекати манни небесної, якщо самі заробляємо на це? Якби не відбирали навіть ці 50%, то вже менше проблем було. А 80% – це взагалі беззаконня», – скаржиться киянка Леся.

БЕЗ НАДБАВОК? Під питанням опиняються і муніципальні надбавки. «Зарплата вчителя в школі в середньому 3500 грн, з яких 500 грн – надбавки, які сплачуються з міськбюджету. Новим кодексом передбачається, що медицину й освіту фінансуватимуть з держскарбниці, але якщо судити по цифрах, які цього року місту рекомендувало Міністерство фінансів витратити на бюджетну сферу, надбавки не передбачаються. Мінфін доводить 5 млрд грн, а щоб платити надбавки, потрібно ще 1,8 млрд грн», – обурюється чиновник. У підсумку, якщо звести всі цифри, то в загальному фонді міського бюджету залишиться 8,5 млрд замість 13,5 млрд гривень.

Однак, за словами експерта Асоціації міст України Олександра Слобожана, панікувати зарано. «Зате місту дається 10% податків на прибуток підприємств – це близько 2 млрд грн. Крім того, всі витрати на освіту й охорону здоров’я: електроенергія, зарплати, надбавки, а також на соцзахист – перейдуть до профільних міністерств. Також місту будуть направляти субвенції. Є два варіанти підрахунків таких нововведень: за одним Київ навіть виграє й отримає додатково 1 млрд (грубо кажучи, забирають 13 млрд, але в результаті місто отримає 14-15 млрд), другий варіант – нульовий: скільки забрали, стільки ж повернеться в бюджет», – каже Слобожан. Крім того, за його словами, Міністерство фінансів пообіцяло збільшити субвенцію на функції столиці з 2 до 5 млрд грн. У Київраді поки не знають, як реагувати на «нові правила гри». «Все залежатиме від Мінфіну та профільних міністерств. Якщо дійсно будуть виконуватися умови по субвенціях і по соцвидатках, Києву це нічим не загрожує. Якщо ж ні, то це катастрофа для столиці», – зазначають у бюджетній комісії Київради.

Ірина Золотар

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:КМДА
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua