У Мінекономрозвитку підготували план виходу українського бізнесу на ринки ЄС - він складається з 2-х частин


У Мінекономрозвитку підготували план виходу українського бізнесу на ринки ЄС - він складається з 2-х частин

Міністерство економічного розвитку і торгівлі планує після гармонізації українського законодавства зі стандартизації, оцінки відповідності та метрології європейським нормам переглянути технічні регламенти з окремих видів продукції, що дозволить розширити можливості для їхнього експорту до Європейського Союзу. Про це заявив директор департаменту технічного регулювання та метрології Мінекономрозвитку Леонід Віткін на конференції “Стратегія розвитку системи технічного регулювання України”.

“У нас є план, що складається з двох частин: короткостроковий і довгостроковий. Короткостроковий – на півроку. Насамперед, базове законодавство, що визначає порядок функціонування систем стандартизації, оцінки відповідності та метрології, привести до європейських норм. Далі – секторальне законодавство. Тобто технічні регламенти з окремих видів продукції, які ми повинні прийняти”, – сказав Віткін.

За його словами, на сьогодні в Україні найбільш перспективні види продукції, які в першу чергу, будуть поставлятися до ЄС, – це електротехнічна, машинобудівна й трубна продукція.

“Україна ще з радянських часів була сильна в цих видах продукції. Але нам потрібно підняти її рівень”, – сказав він. Представник Мінекономрозвитку аргументував перспективність цих видів продукції тим, що їх якість найбільш адаптована до європейських стандартів. “Наведу приклад з електротехнічної продукції. Рівень відповідності наших стандартів до європейських у цій сфері найвищий. Ми робили аналіз, і він показав, що третина української електротехнічної продукції йде на експорт. І це ми ще не підписали угоду з ЄС про взаємне визнання наших сертифікатів та декларацій, щоб наша продукція йшла на експорт без додаткових перевірок”, – зазначив Віткін.

Він також повідомив, що Мінекономрозвитку сподівається, що українські виробники скористаються можливістю і почнуть поставляти свою продукцію на європейський ринок. Для цього уряд зробить все, щоб гармонізувати українське законодавство з європейським, зокрема, у сфері стандартизації, метрології та оцінки відповідності.

Як повідомлялося раніше, три місяці тому Євросоюз в односторонньому порядку відкрив двері для українських товарів, обнуливши для цього мита.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua