Запуск першого українського супутника "Либідь" відклали - через проблеми з російськими постачальниками


Запуск першого українського супутника "Либідь" відклали - через проблеми з російськими постачальниками

Запланований на кінець цього року запуск першого українського геостаціонарного супутника мовлення “Либідь” доведеться переносити на більш пізній термін. Причина в тому, що у виробника ракети-носія цього супутника — дніпропетровського ВО “Південмаш” — виникли проблеми з російськими постачальниками.

Постачальники перейшли з українським підприємством на ту ж схему, що і “Газпром” з “Нафтогазом”, — тобто на передоплату. У результаті “Південмаш” досі не може отримати з Росії двигун РД-171М і комплект приладів системи управління ракетою “Зеніт”.

З російського боку постачальником РД-171М і системи управління виступає ФГУП “Центр експлуатації наземної космічної інфраструктури” (ЦЕНКІ). У цій організації підтверджують, що двигун і система управління виготовлені — але в Україну вони будуть направлені після того, як “Південмаш” внесе передоплату, як і було обумовлено контрактами на поставку, укладеними навесні 2013 року. Досі російська сторона неодноразово йшла назустріч “Південмашу” і закривала очі на порушення графіка оплати.

В останні роки Росія закуповувала в рік 2-3 ракети “Зеніт”, якщо рахувати разом з проектом “Морський старт”, але зараз про нові замовлення не повідомляється через міжнародну обстановку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua