Норвегія може першою у світі відмовитися від готівки


Норвегія може першою у світі відмовитися від готівки

Вже до 2020 року Норвегія може відмовитися від розрахунків готівкою та стати першою країною в світі, яка повністю перейшла на банківські картки. З такою пропозицією виступила норвезька організація “Фінанс Норге”, що об’єднує найбільші банки і страхові компанії країни.

Згідно з оцінками організації, з кожним роком норвежці все менше і менше користуються паперовими купюрами і монетами, віддаючи перевагу пластиковим карткам. В даний час розрахунки готівкою становлять не більше 5% від всіх фінансових операцій, здійснюваних на території королівства. У структурі витрат домогосподарств цей показник ще менше – всього 4%.

Менше ніж в Норвегії, готівкові гроші зараз використовуються лише у Швеції та Великобританії. Обидві ці країни, які на відміну від Норвегії входять в ЄС, але зберігають власні валюти, не поспішаючи переходити на євро.

“Ми виступаємо за те, щоб Норвегія вже до 2020 року стала першою країною у світі, яка повністю відмовилася від готівки. Їх виведення з обігу в першу чергу дозволить суттєво знизити число пограбувань. По-друге, відмова від готівки дозволить владі ефективніше боротися з фінансовими злочинами, адже електронні платежі відстежити набагато простіше, ніж потоки готівки. Нарешті, по-третє, суспільство в цілому істотно на цьому заощадить Обробка операцій з готівкою обходиться вдвічі дорожче, ніж обробка електронних платежів “, – заявив директор” .. Фінанс Норге “Ідар Кройцер.

Розрахуватися пластиковою карткою в Норвегії можна майже скрізь. Місць, які не обладнані платіжними терміналами, – одиниці. На сьогоднішній день в столиці Норвегії Осло банківські картки не приймають хіба що на вуличних розпродажах і в міських автобусах, де, купуючи квиток у водія, необхідно розплачуватися готівкою. При цьому у контролерів є спеціальні мобільні термінали для оплати штрафів на місці.

З року в рік в Норвегії також стає все менше банкоматів, обслуговування яких невигідно банкам. Незважаючи на зростання показників відмови від розрахунків готівкою, в Норвегії все ж вважають, що повністю відмовитися від них зможуть ще не скоро. Як заявила норвезьким ЗМІ член парламенту від ліберальної партії “Венстре” Гурі Мелбі, подібний законопроект викличе широку дискусію в суспільстві і навряд чи припаде до душі жителям королівства.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua