Італія гальмує посилення санкцій проти Росії - Financial Times


Італія гальмує посилення санкцій проти Росії - Financial Times

Дипломати низки країн Євросоюзу звинувачують владу Італії в блокуванні прийняття рішення про введення більш жорстких санкцій щодо Росії.

Як зазначає видання, спочатку в якості головного противника жорсткого підходу в питанні санкцій розглядалася Німеччина. Проте останнім часом вже канцлер ФРН Ангела Меркель стала займати більш жорстку позицію. У цій ситуації роль “доброго поліцейського” переходить Італії, пише видання.

“З самого першого дня було ясно, що італійці займуть крайню позицію”, – заявив Financial Times європейський дипломат.

У Італії, як і у Німеччині, тісні економічні зв’язки з Росією. Торговий обмін між двома країнами стрімко зростав з 2009 року, і зараз Італія є другим після Німеччини найбільшим торговим партнером Росії в Європі. При цьому якщо в Німеччині бізнес відкрито лобіює м’який підхід до санкцій, то італійські компанії виявляють стриманість. “Всім зрозуміло, що бізнес в Італії має тісні зв’язки з Росією і волів би, щоб санкції не ужесточались”, – сказав неназваний представник італійської корпорації.

Влада Італії заперечує звинувачення у блокуванні санкцій. Представник Італії в ЄС Стефано Санніно заявив, що прем’єр-міністр Маттео Ренці говорив з Меркель з цього питання і запевнив, що позиція Італії повністю збігається з підходом Німеччини та Франції. “Це правда, що деякі країни, насамперед балтійські країни, хочуть просуватися у питанні санкцій зі швидкістю 150 км / год, інші ж, насамперед Німеччина і Франція, хочуть рухатися зі швидкістю 50 км / год”, – сказав він.

Нагадаємо, рішення про введення секторальних санкцій (третій рівень) проти Росії може бути ухвалене на саміті ЄС 16 липня.

Держсекретар Італії з європейських справ Сандро Гоці заявив, що Італія не вважає за необхідне посилювати санкції проти Росії і концентруватися на їх обговоренні на зустрічі лідерів країн-членів ЄС 16 липня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua