Україна на 20% збільшила імпорт газу з Європи


Україна на 20% збільшила імпорт газу з Європи

Від початку року Україна імпортувала з Європи близько 600 мільйонів кубометрів “блакитного” ​​палива.

У червні 2014 року з боку Польщі та Угорщини до газотранспортної системи України надійшло 329,3 мільйонів кубометрів природного газу, що на 20% (67 мільйонів кубометрів) більше показника за аналогічний період минулого року. Про це у вівторок, 9 липня, повідомляє прес-служба Укртрансгазу.

При цьому в травні поточного року з Європи було імпортовано 200 мільйонів кубометрів природного газу, зазначено в повідомленні.

За даними Укртрансгазу, в січні-червні 2014 року з Європи у вітчизняну газотранспортну систему імпортовано близько 600 мільйонів кубометрів природного газу, що всього на 14% (100 мільйонів кубометрів) менше показника за аналогічний період минулого року.

У 2013 році з Європи було імпортовано 2,1 мільярда кубометрів природного газу.

Всього в червні 2014 року для України було імпортовано 2 мільярди кубометрів природного газу, що на 1,1 мільярд кубометрів (або в 1,8 рази) більше порівняно з аналогічним місяцем 2013 року. Від початку року до української ГТС всього надійшло 14,5 мільярда кубометрів газу.

Нагадаємо, Газпром з 16 червня ввів режим передоплати постачання газу в Україну, тобто припинив поставки газу на адресу Нафтогазу України. Компанія подає на вхід в українську ГТС лише газ, призначений для європейських споживачів.

Українська сторона повідомляла про намір продовжити роботу з нарощування постачання природного газу з боку Європи до України.

Так, з осені повинні розпочатися реверсні поставки газу зі Словаччини. Повідомлялося, що ціна для України становитиме 340 доларів за тисячу кубометрів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua