США знову пробують посилити юань - а Китай "робить два кроки вперед і крок назад"


США знову пробують посилити юань - а Китай "робить два кроки вперед і крок назад"

США і Китай цього тижня проведуть зустріч на високому рівні, і, як очікується, американці знову будуть чинити тиск на Пекін через низький курс юаня.

Перед від’їздом до Піднебесної міністр фінансів США Джейкоб Лью висловив стурбованість втручанням Китаю у валютний ринок.

Говорячи про ціноутворення юаня, він, зокрема, зазначив, що складається враження, ніби Китай “робить два кроки вперед і крок назад”.

Китайська валюта з 2010 р. зміцнилася на 14%, однак Лью впевнений, що влада Китаю повинна вжити подальших заходів щодо зміцнення своєї валюти.

Юань, на думку Лью, досі недооцінений.

Останнім часом на валютному ринку спостерігається деяке ослаблення юаня, і експерти впевнені, що під час візиту США мають намір “зробити попереджувальний постріл”.

Зустріч запланована на 9-10 липня.

Американські виробники довгі роки скаржаться на те, що китайці отримують конкурентну перевагу за рахунок слабкості юаня. На цьому тлі Конгрес США постійно вимагає від казначейства вжити заходів і натиснути на Китай.

Економіка

Судячи з останніх макроекономічних даних, економіка США набирає хід, однак через вкрай несприятливі погодні умови минулої зими ВВП за підсумками I кварталу знизився майже на 2%.

У Піднебесній протягом останніх кількох років триває переорієнтація економіки, що неминуче викликає скорочення темпів зростання. На цьому тлі економісти періодично пророкують економіці Китаю “жорстку посадку”.

Проте останнім часом динаміка виглядає не так погано, та й низка експертів схиляються до думки, що економіка Піднебесної скоріше буде демонструвати стійкі нижчі темпи зростання, ніж різке уповільнення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua