Росія запропонує Сербії провести «Південний потік» через Косово


Росія запропонує Сербії провести «Південний потік» через Косово

Росія має намір запропонувати Сербії провести газопровід «Південний потік» через територію цієї країни. Це випливає з матеріалів до візиту прем’єр-міністра Сербії Олександра Вучіча до Росії. Попередньо, Сербія прийме пропозицію Росії.

Проектом передбачено створення споживчої мережі в краї Косово, визнаному низкою країн незалежною державою. Сербія і Росія не визнають незалежність Косово.

Реалізація проекту додасть Сербії статус регіонального енерговузла. Крім мережі в Косово з території Сербії планується зробити два відводи – до Республіки Сербської на території Боснії й Герцеговини, а також у Хорватію і Македонію. Раніше гілку до Македонії планувалося вести з території Болгарії.

«Південний потік» – глобальний інфраструктурний проект «Газпрому» з будівництва газопроводу потужністю 63 мільярдів кубометрів через акваторію Чорного моря до країн Південної і Центральної Європи з метою диверсифікації маршрутів експорту природного газу і виключення транзитних ризиків. Сухопутна частина «Південного потоку» буде прокладена територією Болгарії, Сербії, Угорщини, Словенії та Австрії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua