Через конфлікт з Україною Росія втратить $100 млрд - лякає МВФ


Через конфлікт з Україною Росія втратить $100 млрд - лякає МВФ

Продовжуючи конфліктувати з Україною, російська економіка може постраждати ще сильніше, попереджає МВФ і відтік капіталу може перевищити 100 млрд доларів.

Відтік капіталу перевищить 100 млрд доларів у 2014 р. (51 млрд доларів – в I кварталі, 59,7 млрд доларів – в 2013 р.), очікує МВФ. Робочий прогноз на 2014 р. – 85-90 млрд доларів, зазначила голова Центробанку РФ Ельвіра Набіулліна. Відтік знизиться лише в 2015 р., може змінитися припливом у 2016 р., вважає міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв.

Експерти МВФ прогнозують, що зростання ВВП в Росії може сповільнитися до 0,2%, тоді як в Мінекономрозвитку РФ прогнозували 0,5%.

У МВФ передбачають ймовірність рецесії і спаду, в 2015 р. – слабке відновлення зростання до 1%. Ризик додаткових санкцій вже збільшив невизначеність для бізнесу і погано впливає на інвестиції, відзначили в МВФ, геополітичні ризики призведуть до зниження рентабельності банків і якості активів. Нові санкції відносно фінансового сектора та енергетики можуть зупинити інтеграцію Росії зі світовою економікою, попереджає фонд.

Нагадаємо, в травні міжнародні інвестори назвали Росію найгіршою для інвестицій серед восьми великих економік світу.

Раніше голова місії МВФ в Росії А.Спілімберго заявив, що Росія переживає рецесію, а її економіка страждає від відтоку капіталу через кризу в Україні. За його словами, МВФ знизив прогноз зростання економіки Росії в 2014 році з 1,3% до 0,2%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua