ОБСЄ визнала окупацію Росією частини України і зажадала негайно відвести армію від держав Балтії - резолюція


ОБСЄ визнала окупацію Росією частини України і зажадала негайно відвести армію від держав Балтії - резолюція

Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) на сесії 1 липня 2014 р. підтримала проект резолюції авторства американського сенатора Бенджаміна Кардіна, яка засуджує дії Російської Федерації щодо України. За відповідне рішення проголосували 92 делегати, проти – 30, утрималися – 27.

У резолюції, зокрема, засуджується “очевидне, грубе і невиправлене порушення Гельсінкських принципів Російською Федерацією щодо України, в тому числі особливо кричуще порушення суверенітету і територіальної цілісності цієї країни”.

При цьому під час дебатів щодо резолюції було підтримано поправку, за якою засуджується окупація території України.

Крім того, резолюція засуджує військову агресію і різні форми примусу з боку РФ, направлені на обмеження властивих суверенітету України прав, називаючи такі дії неспровокованими і заснованими на абсолютно безпідставних припущеннях і приводах.

Також, відповідно до резолюції, ОБСЄ вважає референдум, що відбувся в Криму 16 березня 2014 р. нелегітимним і закликає всі держави-​​учасниць відмовлятися від визнання насильницької анексії Криму Російською Федерацією.

У зв’язку з цим ОБСЄ закликає всі держави-​​учасниць відмовлятися від визнання насильницької анексії Криму Російською Федерацією, а також до підтримки “взаємопогодженої і повністю обгрунтованої міжнародної реакції на цю кризу і приєднання до неї”.

Крім того, ОБСЄ закликає Росію припинити втручання в Україні та привести свої дії в рамках відносин з Україною і з усіма державами-учасницями у відповідність до Гельсінських принципів.

Крім того, під час дебатів учасники засідання підтримали поправку, за якою в резолюцію був включений пункт з вимогою від РФ відмовитися від військових польотів над Північно-Балтійським регіоном, негайно відвести свої сили від балтійських держав і “припинити свою підривну діяльність серед етнічного російського населення Латвії, Литви та Естонії.

При цьому резолюція підтримує зусилля та ініціативи, що безперервно вживаються ОБСЄ у відповідь на цю кризу, і закликає всі держави-​​учасниць ОБСЄ надати ресурси і політичну підтримку, а також надати можливість ОБСЄ безперешкодно здійснювати свою діяльність на всій території України, включаючи Крим.

У свою чергу ОБСЄ висловлює незмінну готовність до надання Україні суттєвої допомоги з цих та інших питань.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua