Найбільша вітроелектростанція країни введена в експлуатацію в Запорізькій області


Найбільша вітроелектростанція країни введена в експлуатацію в Запорізькій області

Донецька паливно-енергетична компанія завершила введення в експлуатацію 35 вітроустановок другої черги Ботієвської вітроелектростанції, вийшовши на проектну потужність станції 200 МВт.

Найбільша в Україні вітроелектростанція (ВЕС) дозволить виробляти близько 600 млн КВтг екологічно чистої електроенергії щороку, повідомляє 24 квітня 2014 року прес-служба компанії.

Будівництво Ботієвської ВЕС (с.Приморський Посад, Запорізька область) було розпочато в 2011 році, вітротурбіни першої черги потужністю 92,25 МВт запрацювали в 2012 році. Монтаж вітроустановок другого етапу будівництва станції почався у вересні 2013 року. У квітні 2014 року компанія завершила запуск 35 вітроустановок другої черги сумарною потужністю 107,625 МВт.

Виробник вітряних турбін – данська компанія Vestas – світовий лідер у виробництві вітроустановок.

Ботієвська ВЕС – один з найбільших інвестиційних проектів ДТЕК, вкладення в будівництво станції склали близько 340 млн євро. Для фінансування першої та другої черги проекту ДТЕК залучив близько 245 млн євро в німецькому банку LandesBank Berlin.

«ДТЕК продовжує реалізовувати стратегічні проекти, незважаючи на складні економічні умови. Підтвердження цьому – введення в роботу Ботієвської ВЕС, однієї з найбільших вітроелектростанцій Центральної та Східної Європи, – підкреслив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко. – Поряд з активним розвитком вітроенергетики ми продовжимо модернізацію ТЕС, щоб зробити традиційну вугільну генерацію більш екологічною. Загальна інвестиційна програма ДТЕК в 2013 році склала 8,8 млрд грн і в поточному році ми постараємося утримати обсяг інвестицій на такому ж рівні».

За його словами, в даний момент продовжується будівництво двох інших ВЕС вітропарку ДТЕК Приазовський у Запорізькій області – Приморської і Бердянської. Повне введення в експлуатацію трьох станцій вітропарку ДТЕК Приазовський загальною потужністю 550 МВт очікується до кінця 2017 року.

Відповідно до енергетичної стратегії України, загальна потужність вітроелектростанцій країни повинна становити близько 3-4 ГВт до 2030 року.

ДТЕК – найбільша енергетична компанія України. Входить до складу фінансово-промислової групи Систем Кепітал Менеджмент (СКМ), головним акціонером якої є Рінат Ахметов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua