Ймовірність перемоги Порошенка на виборах президента в першому турі досить висока - за нього вже готові голосувати 48,4% українців


Ймовірність перемоги Порошенка на виборах президента в першому турі досить висока - за нього вже готові голосувати 48,4% українців

На президентських виборах 25 травня 48,4% тих, хто має намір взяти участь у виборах і визначився з кандидатом, готові підтримати кандидатуру народного депутата України Петра Порошенка.

Такі дані соціологічного опитування “Україна. Президентські вибори-2014, квітень”, проведеного Центром соціальних і маркетингових досліджень “СОЦИС”, Київським міжнародним інститутом соціології, соціологічною групою “Рейтинг” та Центром Разумкова. Опитування презентовано Комітетом виборців України у середу на прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна”.

За опитуванням, на другому місці в президентському рейтингу – лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко з 14%.

На третьому місці – народний депутат Сергій Тігіпко, за якого на президентських виборах готові проголосувати 7,4%.

За кандидата в президенти від Партії регіонів Михайла Добкіна готові проголосувати 6% опитаних, за лідера Компартії Петра Симоненка – 5,6% респондентів.

Лідера партії “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка готові підтримати на виборах 5% опитаних, лідера Радикальної партії Олега Ляшка – 4,6%.

За Ольгу Богомолець готові віддати голоси 3,6% респондентів, за лідера ВО “Свобода” Олега Тягнибока – 2,1%.

За народного депутата Олега Царьова готові проголосувати 1,1%.

За лідера “Правого сектора” Дмитра Яроша готові голосувати 0,9%, за екс-міністра соціальної політики Наталію Королевську – 0,2%.

Найбільш імовірним переможцем у президентських виборах респонденти вважають П.Порошенка – 38,7%.

Перемогу Ю.Тимошенко прогнозують 8,6% опитаних, С.Тігіпка – 2,5%, М.Добкіна – 1,9%.

У перемогу П.Симоненка вірять 0,8%, А.Гриценка – 0,5%, О.Ляшка – 0,9%, О.Богомолець – 0,4%, О.Тягнибока – 0,2%, О.Царьова – 0,3%, Д.Яроша – 0,2%. У перемогу Н.Королевської не вірить жоден з опитаних.

Водночас 44,3% респондентів вагалися з відповіддю.

Варіанти голосування у другому турі представлені серед таких пар П.Порошенко – Ю.Тимошенко, П.Порошенко – С.Тігіпко, П.Порошенко – М.Добкін.

При цьому в першому випадку за П.Порошенка готові голосувати 49,3%, а за Ю.Тимошенко – 12,5% опитаних. Проти обох кандидатів готові голосувати 20,8% респондентів, не планують брати участь у другому турі президентських виборів 8,5%, вагалися з відповіддю – 8,9%.

У парі П.Порошенко – С.Тігіпко перший лідирує з великим відривом – 54,3%. За С.Тігіпка готові голосувати 13,5% опитаних. Проти обох кандидатів мають намір голосувати 14,5% і 8,1% не братимуть участь у другому турі президентських виборів.

У парі П.Порошенко – М.Добкін за кандидата від Партії регіонів готові проголосувати 10,8%, П.Порошенка мають намір підтримати 57,5% опитаних. Проти обох хочуть голосувати 14,6%, не братимуть участь у другому турі в цьому випадку 8,1% і 9% респондентів вагалися з відповіддю.

Опитування проводилося 9-16 квітня 2014 року у всіх регіонах України без урахування Криму, опитано 6200 респондентів. Помилка вибірки не більше 0,8%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua