Стали відомі плани Кабміну з реформування економіки: цікаві деталі


Стали відомі плани Кабміну з реформування економіки: цікаві деталі

Кабмін уже розпочав роботу з формування державного бюджету на 2015-2017 роки, при цьому найбільша увага приділяється перспективам на наступний рік. Так, вдалося ознайомитися з Проектом прогнозу розвитку української економіки на 2015 рік, підготовленим профільним міністерством.

Прогноз містить у собі два сценарії – базовий і цільовий. Базовий сценарій передбачає найбільш ймовірний розвиток економічної ситуації, а цільовий – орієнтований на більш оптимістичні перспективи.

У документі наголошується, що формування кожного зі сценаріїв враховує вплив як зовнішніх, так і внутрішніх політичних та економічних факторів. Серед зовнішніх факторів основна роль відведена Європейському Союзу, а в якості інструментарію визначена Угода про асоціацію України та ЄС.

Частина сценарію, яка охоплює внутрішні фактори, значно ширша. Так, наступні кілька років в Кабміні планують знизити податкове навантаження: з 2016 року податок на прибуток може становити 17%, а з 2017 року – 16%, а ставку з ПДВ з 2016 року в міністерстві планують зменшити до 17%.

Крім того, Мінекономіки, з метою зниження ризиків, пропонує Мінфіну, зокрема, відмовитися від випуску держоблігацій внутрішньої позики, номінованих в іноземній валюті. Також у відомстві Павла Шеремети пропонують збільшити питому вагу більш “довгих” боргових інструментів.

Реалізація боргової політики тісно пов’язана з валютним курсом. У Проекті прогнозу передбачено встановлення офіційного курсу гривні до долара США на підставі котирування на міжбанківському ринку і в коридорі +/-5%.

При цьому, з метою здешевлення кредитних ресурсів і стимулювання економіки, запропоновано знизити ставку рефінансування НБУ до рівня 4-5%, а маржу для комерційних банків обмежити трьома відсотками.

Основною метою соціальної політики є досягнення встановленого рівня прожиткового мінімуму до його фактичного значення. Водночас, у 2015 році передбачається зниження рівня оподаткування фонду оплати праці, що в кінцевому підсумку дозволить зменшити тіньову складову при виплаті зарплати.

За поточним сценарієм щороку в державному бюджеті буде передбачено фінансування витрат розвитку, обсяг яких може становити не менше 4% від ВВП, а за цільовим сценарієм – не менше 5% від ВВП. При цьому термін окупності проектів розвитку не повинен перевищувати 7 років.

Обидва сценарії розвитку економіки припускають ініціювання не менше 5-6 нових проектів, які профінансують Міжнародні фінансові організації. Влада декларує, що вибірка коштів за цими проектами буде високою.

Отримує перспективу виконання плану приватизації за рахунок продажу підприємств з постачання енергоносіїв та тепло-генеруючих підприємств, що, відповідно, може зменшити дефіцит державного бюджету. До речі, з планом міністерства, дефіцит держбюджету може бути скорочений з 4,5% від ВВП в 2014 році, до 2,5% в 2016 році і до 2,0% від ВВП – в 2017 році.

Тарифна політика буде зорієнтована на приведення цін до економічно обгрунтованого рівня, а також на ліквідацію перехресного субсидування і збільшення в ціні інноваційної складової.

Економіка України за прогнозами уряду почне своє зростання вже в 2015 році. Цього року уряд планує провести болючі реформи для подолання кризи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua