Росія веде війну проти України, але ми не дамо їй повторити "кримський сценарій" - Турчинов


Росія веде війну проти України, але ми не дамо їй повторити "кримський сценарій" - Турчинов

В.о. президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов звернувся до українців з приводу останніх подій на Сході країни.
Наводимо повний текст звернення, яке зараз оприлюднено на офіційному веб-сайті Верховної Ради України:

“Дорогі співвітчизники!

Сьогодні велике Християнське свято – День входження нашого Господа в Єрусалим. Коли Він входив в це місто, йому кричали “Осанна”, кидали під ноги одяг і пальмові гілки. А через кілька днів ті ж люди вже вимагали Його розіп’яти.

На превеликий жаль, сьогодні це свято затьмарене агресією і кров’ю. Напередодні координовані Російською Федерацією терористичні загони захопили управління внутрішніх справ та інші адміністративні будівлі в кількох містах Донецької області.

Особливо небезпечно це відбувалося в місті Слов’янськ, де працювали одягнені в російський камуфляж і озброєні російськими автоматами професійно підготовлені злочинці.

Сьогодні вранці в Слов’янську колону представників силових структур, які мали завдання захистити громадян у цей святковий недільний день, обстріляли з автоматичної зброї. Злочинці відкрили шквальний вогонь, прикриваючись живим щитом з місцевих жителів, ошуканих російською пропагандою.

Під час цієї операції загинув капітан спецпідрозділу СБУ “Альфа” Геннадій Біліченко, був важко поранений командир “Альфи” полковник Кузнєцов і полковник СБУ Кукс. Також поранення отримав співробітник МВС Селіхов. Кров українських героїв пролилася за нашу землю, за єдину, суверенну, неподільну Україну.

Кров пролилася на війні, яку проти України веде Російська Федерація. Агресор не зупинився і продовжує організовувати заворушення на сході країни. Це не війна між українцями. Це штучно створена ситуація протистояння, яка має на меті ослаблення і знищення самої України. Але, зрештою, це послаблює наших ворогів. Росію сьогодні засуджує весь цивілізований світ.

Ми робили все, щоб уникнути людських жертв. Але ми готові дати відсіч всім спробам вторгнення, дестабілізації та терористичних дій зі зброєю в руках.

Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення почати масштабну антитерористичну операцію із залученням Збройних Сил України. Ми не дамо Росії повторити кримський сценарій в східному регіоні України.

Для тих, хто не стріляв у наших силовиків, хто складе зброю і покине захоплені адміністративні приміщення до ранку понеділка, я в підписаному Указі дав гарантії незастосування проти них відповідного покарання за вчинені дії.

Ми готові розглядати питання суттєвого розширення повноважень регіонів і широкої реформи місцевого самоврядування, а також оновлення влади на місцях.

Але кожен, хто на підтримку агресорів і окупантів веде збройну боротьбу проти нашої країни, не уникне покарання і відповідальності.

Я звертаюся до всіх співвітчизників на Сході нашої країни – не будьте інструментами в цинічній і чужій війні проти власної країни. Не підтримуйте тих, хто хоче зруйнувати мир і спокій і штовхає ваш регіон в безодню економічної катастрофи, в безодню громадянського протистояння.

Я звертаюся до тих, хто хоче захистити Україну: зараз головне – не дестабілізувати ситуацію в країні, не підігравати ворогові та його агентуру, мета яких – зірвати вибори, повалити владу, створити ситуацію хаосу і некерованості.

Я звертаюся до кожного українця: перед лицем зовнішньої агресії ми повинні об’єднатися.

Кожен повинен робити те, що може для того, щоб зупинити паніку і зупинити втягування суспільства у громадянське протистояння.
Тільки разом, відчуваючи підтримку один одного, ми подолаємо всі сьогоднішні проблеми. Вірю, що так і буде.

Нехай Господь благословить Україну і кожного з вас”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кримінал
Все, що ми знаємо про:АП
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua