ВМФ Росії прийняв другий підводний човен проекту «Борей»
— Світ
710
ВМФ Росії прийняв другий стратегічний атомний підводний крейсер «Олександр Невський» проекту 955 «Борей». Акт прийому-передачі корабля був підписаний вранці 23 грудня 2013 року генеральним директором Северодвінського суднобудівного підприємства «Севмаш» Михайлом Будниченком і головою держкомісії з прийому атомного крейсера контр-адміралом Ігорем Федоровим.
Підписання акта прийому-передачі корабля є формальним етапом при його включенні до складу флоту. Фактично підводний човен увійде до складу російського флоту після церемонії підняття на ньому Андріївського прапора, яка відбудеться пізніше 23 грудня.
До теперішнього часу «Севмаш» побудував три підводні човни проекту «Борей». Головний корабель проекту ─ «Юрій Долгорукий» ─ увійшов до складу флоту 10 січня 2013 р. Другий корабель проекту і перший серійний ─ «Олександр Невський» ─ завершив морську частину державних випробувань 28 жовтня. «Володимир Мономах», третій підводний човен, побудований за проектом «Борей», наразі проходить державні випробування.
Усього для російського флоту планується побудувати вісім підводних човнів проекту «Борей». Останні п’ять кораблів будуватимуться по модернізованому проекту 955А. Водотоннажність кораблів становить 24 тисячі тонн. Підводні човни здатні нести до 16 балістичних ракет Р-30 «Булава-30» кожна. Вони також озброєні шістьма торпедними апаратами калібру 533 міліметри.
За матеріалами: РІА Новини
Поділитися новиною
