На утилізацію 2 млн тонн небезпечних боєприпасів боєприпасів Україні необхідно 25 років — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На утилізацію 2 млн тонн небезпечних боєприпасів боєприпасів Україні необхідно 25 років

Казна та Політика
119
При поточних темпах утилізації Міністерством оборони боєприпасів Україні, можна буде повністю від них очиститися тільки через 25 років. Про це повідомив експерт з технології вибухових речовин, професор Володимир Захматов.
“У нас за даними Міноборони понад 2 млн тонн боєприпасів, які потрібно утилізувати. Якщо брати поточні терміни утилізації, коли за рік утилізовано близько 60 тис. тонн, то можна спрогнозувати, що остаточно українські землі будуть звільнені від боєприпасів не раніше ніж через 25 років.
При цьому, якщо люди можуть почекати, то боєприпаси чекати не можуть. З кожним роком вони стають все більш небезпечнішими. А у нас і так безліч боєприпасів, до яких навіть доторкнутися страшно”.
Експерт також зазначив, що підривати боєприпаси на полігонах руками солдат є найбільш простим і екологічно шкідливим методом утилізації.
“До цього ж це небезпечно і для самих солдатів. Навіть якщо вони будуть дотримуватися всіх правил безпеки, боєприпаси дуже старі, і їх потрібно якось відтягати і підривати в ямах, а це дуже загрожує життю людей.
На жаль, фінансування утилізації боєприпасів катастрофічно не вистачає. Думаю, з причини повільних обсягів утилізації Україну в майбутньому можуть чекати нові Новобогданівки. Адже вони здійснюють підрив боєприпасів масово, і серед купи можуть бути і такі боєприпаси, що не розірвалися”, – зазначив В.Захматов.
Експерт зазначив, що оптимальним способом утилізації боєприпасів є метод промислового розбору на спеціалізованих підприємствах.
В Україні, за різними оцінками, зберігається 1,5-2 млн тонн непридатних снарядів, які потребують утилізації.
Для виконання робіт з утилізації боєприпасів в Україні залучаються Хімічне казенне об’єднання імені Г. І. Петровського, Донецький казенний завод хімічних виробів, Шосткінський казенний завод “Імпульс”, державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів, асоціація підприємств “Співдружність”, Державний концерн “Укроборонсервіс”.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас