Кабмін запропонував давати декретну відпустку частинами
— Казна та Політика
1670
Відпустку по догляду за дитиною матерям можна буде брати порціями. У Мінсоцполітики працюють над ідеєю, щоб жінки змогли йти у відпустку після народження дитини на два роки, а ще один рік брати, коли їм буде потрібно. Але лише до того моменту, коли дитині виповниться 8 років. Зараз можна взяти лише поспіль три роки.
«Багато мам виходять на роботу раніше, ніж закінчується така відпустка. Але в майбутньому виникають ситуації, коли потрібно знову побути з дітьми, – кажуть нам у міністерстві. – Наприклад, підготувати малюка до школи».
Ще одна ідея пов’язана з тим, щоб роботодавці охочіше брали на роботу молодих мам. У Мінсоцполітики пропонують, щоб вони не сиділи в офісі, а працювали дистанційно, натомість держава виплачуватиме за таких робітниць пенсійний внесок. Поки це тільки ідеї, але незабаром вони можуть стати законопроектами.
ПОЗБАВЛЯТЬ ДИТЯЧИХ ГРОШЕЙ
У той же час нардепи хочуть позбавляти виплат на народження дітей неблагополучні сім’ї (на першу дитину належить 29 160 грн, другої – 58 320 і т.д). Такий проект закону зареєстрований у ВР позафракційним Віктором Балогою. Так, він пропонує, щоб органи соцзахисту населення систематично перевіряли, в яких умовах росте дитина. Якщо ж встановлять, що діти не отримують належного догляду, лікування або не ходять до школи, недбайливі батьки зможуть забути про матеріальну допомогу від держави. Також грошові надходження припиняться на дитину, якщо батьків або опікунів позбавлять батьківських прав.
«Позбавляти виплат можна, тільки якщо дитину потрібно рятувати з тієї сім’ї, а її маму і тата позбавили батьківських прав, – каже нам перший заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов. – Цей проект може бути вигідний корупціонерам, які будуть шантажувати сім’ї. Думаю, варто проект допрацювати, все чітко прописати».
За матеріалами: Вісті
Поділитися новиною
