Половина росіян вважає росіянами українців і білорусів, які живуть в РФ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Половина росіян вважає росіянами українців і білорусів, які живуть в РФ

843
Близько половини росіян готові назвати росіянами українців та білорусів, які проживають на території Росії. А більше половини вважають Крим частиною РФ, повідомив на прес-конференції у вівторок в РИА Новости глава ВЦВГД Валерій Федоров.
Опитування “Сучасна російська ідентичність: вимірювання, виклики, відповіді” було проведено Всеросійським центром вивчення громадської думки на замовлення Міжнародного дискусійного клубу “Валдай” напередодні ювілейного, десятого засідання клубу, яке пройде з 16 по 19 вересня в Новгородській області і буде присвячене темі “Багатоманітність Росії для сучасного світу”. В опитуванні брали участь 1,6 тисячі респондентів старше 18 років з 45 регіонів та 137 населених пунктів, а також 4 фокус-групи.
Він зазначив, що чеченців, дагестанців росіянами готові вважати 7%, хоча республіки входять до складу РФ.
“Дуже небезпечна самоідентифікація, тут треба придивитися”, – додав він.
Федоров розповів, що респондентам ставили запитання: які території вони вважають російськими? “ Калінінградську область вважають 85%, Курильські острови – 74%”, – сказав глава ВЦВГД.
Федоров зазначив, що 56% опитаних повідомили, що Крим – це Росія. “Як відомо, у нас є договір про дружбу і кордон, і Росія визнає Крим територією України, але значна частина росіян так не вважає”, – сказав він.
Згідно з дослідженням, республіку Дагестан територією РФ вважають 41%, Чечню – 39%, Придністров’я – 37%, Абхазію – 30%, Південну Осетію і Україну – 29%.
Крім того, у росіян запитували, з ким би вони не хотіли жити по сусідству або працювати, спілкуючись щодня.
“Найбільше не хочуть бачити своїм колегою і сусідом алкоголіка – 65%, гомосексуаліста або лесбіянку – 51%, сектанта або представника нетрадиційних релігій – 41%. Ось три аспекти, які загалом не стосуються ні національності, ні мови, ні релігії”, – сказав Федоров.
Під час ювілейного засідання клубу “Валдай” експерти проаналізують внутрішні процеси і зовнішні виклики, що стоять перед Російською Федерацією, спробують сформулювати національну ідею країни і запропонують оптимальне для сучасного світу бачення Росії майбутнього. У заході візьмуть участь понад 200 російських і закордонних експертів, політичних, громадських і духовних лідерів, видних мислителів і філософів, діячів культури. Серед них – як постійні учасники валдайських засідань, так і спеціальні гості.
Клуб “Валдай” був створений в 2004 році агентством РИА Новости та Радою із зовнішньої і оборонної політики спільно з журналом “Росія в глобальній політиці” і газетою The Moscow News з метою зміцнення і розвитку діалогу між російськими та іноземними вченими, політиками та журналістами; формування незалежного, об’єктивного, наукового аналізу політичних, економічних і соціальних процесів в Росії і в світі. За десять років існування клубу в його роботі взяли участь понад 600 представників міжнародної наукової спільноти з 47 країн світу.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас