В Україні можуть ввести кримінальну відповідальність за заперечення Голокосту — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні можуть ввести кримінальну відповідальність за заперечення Голокосту

Казна та Політика
1237
Верховній Раді пропонують прийняти закон про позбавлення волі на строк до п’яти років за заперечення факту Голокосту.
Відповідний законопроект зареєстрував народний депутат від фракції Батьківщина Сергій Фаермарк.
Текст проекту закону Про внесення змін до статті 442 Кримінального кодексу України щодо посилення захисту від геноциду опублікований на офіційному сайті ВР.
Законопроектом пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України, доповнивши його новою частиною ст. 442, якою визначити, що виготовлення або розповсюдження матеріалів, що містять виправдання або заперечення факту Голокосту чи спотворення інформації про його масштаби з метою публічного вираження лояльності або виправдання геноциду єврейського народу та інших злочинів проти миру і безпеки людства, скоєних під час нацистського режиму в період Другої світової війни тягне за собою покарання у вигляді позбавлення волі строком до п’яти років.
“Заперечення Голокосту є явищем високого ступеня небезпеки, об’єктом посягань якого є мир і безпека людства. У багатьох країнах заперечення Голокосту криміналізоване в рамках загальних норм, що діють у сфері захисту людини. Встановлення кримінальної відповідальності безперечно свідчить про усвідомлення державою факту необхідності боротьби проти ревізії історії та спотворення пам’яті жертв Голокосту з метою недопущення повторення актів геноциду. Таким чином, підтримуючи ту позицію, що заперечення Голокосту чи спотворення пов’язаних з ним фактів з метою висловлення лояльності або симпатії до тих, хто скоював ці злочини – шлях до нового геноциду, необхідна відповідна реакція з боку держави щодо попередження такого явища, як заперечення Голокосту”, – йдеться в пояснювальній записці.
Нагадаємо, за різними даними, в Україні за роки німецької окупації (1941-1944 рр..) загинуло від 1,2 до 1,4 млн євреїв (більше половини всіх знищених євреїв СРСР). Відомі більше двох сотень місць масового вбивства євреїв, найвідоміші з яких – Бабин Яр у Києві, Яновський табір у Львові, Дробицький Яр поблизу Харкова, Жандармська Балка в Дніпропетровську.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас