Тільки до 150 тис. грн: в Україні набули чинності обмеження на готівкові розрахунки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Тільки до 150 тис. грн: в Україні набули чинності обмеження на готівкові розрахунки

Казна та Політика
6173
З 1 вересня 2013 набула чинності постанова НБУ про обмеження готівкових розрахунків між фізичними особами до 150 тис. грн, повідомила на брифінгу заступник глави Національного банку України Віра Ричаківська.
Зокрема, Віра Ричаківська зазначила, що відповідно до вимог Постанови № 210 з 1 вересня поточного року готівкові розрахунки між фізичною особою та підприємством (підприємцем) за товари (роботи, послуги) не повинні перевищувати 150 000 гривень.
Крім того, фізичні особи між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, можуть розраховуватися готівкою в розмірі не більше 150 000 гривень.
Фізичні особи отримають право здійснювати розрахунки за договором купівлі-продажу на суму, що перевищує 150 тис. грн, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточний рахунок одержувача (у тому числі на депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).
Разом з тим, гранична сума готівкових підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня залишається незмінною і складає 10 000 гривень.
Віра Ричаківська також зазначила: “Основною метою впровадження обмежень на розрахунки готівкою є збільшення обсягів безготівкових розрахунків та залучення додаткових ресурсів для кредитування економіки. Сподіваємося, що впровадження обмежень на готівкові розрахунки збільшить надходження фінансових ресурсів суб’єктів національної економіки в банківську систему і підвищить ліквідність банків, буде сприяти зниженню рівня доларизації депозитів і розвитку зростання безготівкових розрахунків фізичних осіб (до 5% на рік)”.
Віра Ричаківська також акцентувала увагу на питанні розміру комісії, яка буде встановлюватися банками за проведення операції з переказу коштів і відкриття рахунків.
Ричаківська заявила, що “хоча банки самостійно встановлюють процентні ставки та комісійну винагороду за надані послуги, Національний банк України звернувся до банків з проханням опрацювати можливість оптимізації структури доходів і недопущення додаткового фінансового навантаження на фізичних осіб, в частині сплати сум комісійної винагороди банку за переказ коштів. І ми сподіваємося на розуміння і підтримку з боку банківського співтовариства”.
Як підкреслила Віра Ричаківська, багато з європейських держав вже встановили граничні суми готівкових розрахунків, інші країни ще тільки планують ввести такі норми, тому рішення Національного банку України з цього питання повністю відповідає міжнародному досвіду.
Нагадаємо, що правління НБУ затвердило постанову про обмеження готівкових розрахунків між фізичними особами до 150 тис. грн з 1 вересня 2013 рік.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас