Нова Зеландія скасувала патенти на ПЗ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Нова Зеландія скасувала патенти на ПЗ

Світ
800
Уряд Нової Зеландії знайшов спосіб обійти вимоги Світової організації торгівлі, що розпоряджається захищати виключні права на програмне забезпечення, і заборонила видачу Патентів на ПЗ.
За новим законом комп’ютерний код сам по собі не є винаходом. Його можна запатентувати тільки, якщо він пов’язаний з яким-небудь новим апаратним комплексом, який підлягає патентуванню. На цьому наполягали представники комп’ютерних компаній, які не хотіли розмноження “тролів”, організацій, які нічого не виробляють, але володіють патентами на якусь функцію або алгоритм і загрожують справжнім розробникам судовими позовами. Найчастіше справа не доходить до суду, так як витрати на ведення процесу зазвичай істотніше, ніж плата за ліцензію шантажистам.
Нова Зеландія не захотіла повторювати шлях США, де вартість розглядів за останні 20 років перевищила півтрильйона доларів. Першу чернетку законопроекту, котрий виводить ПЗ із зони дії патентного права з’явився ще в 2008 році. Незважаючи на підтримку національного Інституту IT професіоналів Нової Зеландії, документ кілька разів затримувався, завдяки зусиллям лобістів американських hi-tech компаній.
“Патентна система не може нормально працювати в області програмування. Справжнім технологічним компаніям неможливо створити що-небудь нове, не порушивши кілька сотень вже існуючих патентів, які часто описують абсолютно тривіальні речі”, – упевнений голова національного Інституту професіоналів IT Нової Зеландії Пол Метьюз.
За підрахунками неурядової організації PatentFreedom, всього з 1985 р. американські “тролі” подали понад 11 тис. позовів до судів США, причому переважна більшість з них ініційована за посткризові роки. Пік сутяжництва припав на 2011 р., коли було розпочато понад 5 тис. справ. Торік відкрито 4,2 тис. процесів, а за підсумками поточного очікується близько 4,5 тис.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас