Українських роботодавців штрафуватимуть за зазначення статі і віку в оголошенні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українських роботодавців штрафуватимуть за зазначення статі і віку в оголошенні

Особисті фінанси
1038
Роботодавців, які проявляють дискримінацію при прийомі на роботу (за віком, статтю та ін.) збираються штрафувати. «Мінсоцполітики розробило чіткий механізм залучення недобросовісних роботодавців до відповідальності за недотримання вимог щодо змісту реклами послуг з працевлаштування. Після його затвердження посадові особи Держпраці отримають необхідні важелі впливу до порушників закону», – сказала міністр соціальної політики України Наталія Королевська.
В оголошеннях про вакансії часто можна зустріти такі варіанти: на роботу потрібні жінки до 35 років, чоловіки до 40, або люди з певною реєстрацією (наприклад, не з Києва). «Все це – прояви дискримінації, тому за нашою ініціативою було внесено зміни до закону про рекламу щодо прямої заборони на подібні повідомлення», – заявили в Мінсоцполітики.
У січні цього року набрали чинності зміни до Закону «Про рекламу», що забороняють в оголошеннях про вакансії зазначати вік кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам (крім випадків, коли робота може виконуватися тільки особою певної статі). Тепер Держінспекція з питань праці отримує право відстежувати і у разі порушення цих вимог до реклами штрафувати роботодавців, які розмістили оголошення, на суму 11 470 грн.
У київському кадровому агентстві «Персонал-сервіс» нам сказали, що такі вимоги після набрання чинності закону вже не пишуть в оголошеннях. «Ми не вказуємо ні стать, ні вік, а якщо замовник захоче тільки жінку або чоловіка, ми про такі побажання говоримо претенденту по телефону або в особистій бесіді», – сказав нам фахівець з підбору персоналу Наталія.
А керівник підприємства «Сигма» у Дніпропетровській області Мгер Куюмчян сказав нам, що для нього взагалі не важливо, якого віку чи статі працівник, головне – його професійні якості: «Але якщо мені потрібно, щоб зрозуміли, що потрібен саме чоловік (наприклад, для охорони) я вкажу без вказівки статі, що людина, що пройшла службу в армії, а якщо жінка (наприклад, в секретарі), що вміння вести бесіду по телефону».
Також українцям хочуть до 38 годин скоротити робочий тиждень. Скороченням робочого часу планується поліпшити здоров’я трудящих, що має посприяти підвищенню ефективності праці.
За матеріалами:
Вісті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас