ЗМІ: Пентагон готує плани ударів по сирійським урядовим об'єктам — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЗМІ: Пентагон готує плани ударів по сирійським урядовим об'єктам

Світ
674
Американські військові розробляють варіанти можливих ударів по Сирії у відповідь на повідомлення про застосування Дамаском хімічної зброї, в результаті якого загинули більше тисячі мирних жителів. Про це повідомляє в п’ятницю, 23 серпня, газета Wall Street Journal.
Посилаючись на анонімних чиновників, газета повідомила, що в четвер в Пентагоні оновлювали списки урядових і військових об’єктів у Сирії, за якими можуть бути нанесені авіаудари, на випадок якщо президент Барак Обама вирішить діяти.
Приводом до цього послужили події, які експерти характеризують як найбільше масове вбивство з використанням хімічної зброї більш ніж за двадцять років.
Джерела Wall Street Journal підкреслили, що мета цих ударів – не повалення режиму, а покарання президента Башара Асада у разі, якщо з’являться переконливі докази, що за газовою атакою в середу стоїть уряд Сирії.
Розглянуті варіанти включають потенційні удари по “об’єктах режиму”, включаючи об’єкти, що забезпечують державні функції в частині ведення війни, відзначає видання.
Інші варіанти включають удари по військових системах та інфраструктурі, які або безпосередньо використовуються в газових атаках або беруть участь в їх організації – від пунктів оперативного управління до артилерійських батарей на передовій, повідомили джерела газети.
Більш обмежені варіанти включають повітряні удари з використанням зброї дальньої дії, такої як крилаті ракети, яка не вимагає відправки американських льотчиків в повітряний простір Сирії, повідомили джерела Wall Street Journal.
За їх словами, військові допрацьовують ці варіанти, щоб Обама міг діяти негайно, якщо буде встановлено, що хімічні атаки були здійснені силами Асада, і президент США вирішить застосувати силу, вказує газета.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас