Торгова війна між Євросоюзом та Китаєм вийшла на новий виток — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Торгова війна між Євросоюзом та Китаєм вийшла на новий виток

Світ
1193
Торгова війна між Брюсселем і Пекіном вийшла на новий виток, після того як Євросоюз звернувся зі скаргою до Світової організації торгівлі (СОТ), щоб вирішити суперечку про нібито нелегальні китайські мита на сталеві труби, що експортуються з країн ЄС.
Європейська комісія подала скаргу до СОТ у червні проти введення Китаєм антидемпінгових тарифів, але, не дивлячись на первинні консультації минулого місяця, питання залишається невирішеним.
“ЄС продовжує свою боротьбу проти несправедливо введених Китаєм торговельних заходів захисту, які не відповідають правилам СОТ і часто, мабуть, мотивовані помстою, – сказав Джон Кленсі, прес-секретар єврокомісара з торгівлі Карела Де Гюхта. – Ми впевнені, що СОТ підтримає наші вимоги щодо цих антидемпінгових мит”.
Брюссель з минулого року втягнутий в серію гучних торговельних конфліктів з Пекіном і звинувачує китайську сторону в тому, що Піднебесна систематично використовує державні механізми для ослаблення європейських виробників.
Карел Де Гюхт прагне консолідувати європейські країни в торгових чварах, щоб захистити виробників Старого Світу у війнах з китайськими промисловцями.
У ході розглядів з сонячними панелями, виробленими в Китаї та імпортованими в ЄС, низка країн, очолюваних Німеччиною, виступили проти Де Гюхта, так як національні інтереси зіткнулися з більш широкою торговельною політикою Брюсселя.
Раніше в цьому році Де Гюхт заявив, що Брюссель виступає в якості “незалежного захисника європейської промисловості в умовах недобросовісної торгової практики з-за кордону”.
З боку національних урядів Брюсселю були надані спеціальні повноваження проводити єдину торгову політику від імені всього блоку, яка в теорії повинна була дати ЄС великий вплив у всьому світі при укладенні торгових угод або протидію зловживанням.
Суперечки навколо цього стали за масштабами менше, ніж інші розгляди, але вони являють собою значиму перевірку здатності Комісії говорити в один голос за всіх 28 членів.
Згідно з даними Комісії, сталеві труби, що експортуються в Китай, оцінені на суму близько 90 млн євро. Однак після того, як в листопаді 2012 р. Китай ввів тарифи в 9,7-11,1% на європейські товари, експорт скоротився до менш ніж 20 млн євро.
Також нагадаємо про те, що в червні ц.р. повідомлялося про підготовку Китаєм перевірки щодо європейського експорту автомобілів. При цьому наприкінці липня стало відомо про те, що влада Китаю призупинила перевірки вин і полікремнію, що ввозяться з Європи.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас