Білорусі загрожує "бензинова війна" з Росією — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Білорусі загрожує "бензинова війна" з Росією

Енергетика
1154
У липні в Росії стався серйозний стрибок цін на нафтопродукти – бензин і дизпаливо подорожчали на 20-30%. Чиновники російського Міненерго зараз з’ясовують причини такого зростання цін.
Учасники ринку одним з “зачинщиків” підйому біржових оптових цін на бензин у липні називають білоруські компанії. Втім, в Міненерго не поділяють “білоруську” версію, а експерти вказують, що першими ціни підняли НПЗ “Роснафти” і “Газпромнафти”.
ФАС вже пообіцяла знайти винних і зажадала від нафтових компаній пояснень. За словами начальника управління ПЕК ФАС Дмитра Махоніна, до 13 серпня письмові пояснення причин зростання цін на бензин в липні вже надіслали «Газпром нафта», «Сургутнефтегаз», «Лукойл» і СПбМТСБ. Їх аргументи зводяться до скарг на підвищення попиту на нафтопродукти напередодні ремонту ряду НПЗ, на зростання акцизів на високооктанове паливо на 400-600 рублів за тонну, зростання курсу долара і світових цін на нафту. Крім того, нафтовики посилаються на те, що білоруські компанії не поставили заявлені в міжурядової угоди обсяги палива.
Дмитро Гусєв, комерційний директор компанії «Новотек-Трейдінг», також вважає, що однією з причин зростання оптових цін на бензин у липні стало падіння обсягів продажів білоруського бензину на біржі, що призвело до дефіциту на внутрішньому ринку.
Директор департаменту переробки нафти і газу Міненерго Михайло Грязнов вважає, що вплив зниження поставок білоруського бензину на зростання оптових цін на автомобільноетопліво в липні перебільшено.
“Імпорт бензину з Білорусі в липні знизився всього на 50 тис. т. у порівнянні з обсягами червня, таке зниження не могло б викликати дефіцит на російському ринку, обсяг виробництва нафтопродуктів на якому перевищує 3 млн т на місяць”, – сказав Грязнов.
За матеріалами:
Ізвестія в Украінє
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас