Добробут українців погіршується через неефективну економіку, - Медведчук — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Добробут українців погіршується через неефективну економіку, - Медведчук

Казна та Політика
826
Добробут громадян України погіршується через неефективну економіку. Про це заявив лідер громадського руху “Український вибір” Віктор Медведчук.
“Одна з порівняно недавніх проблем української економіки – це серйозний розрив між обсягом експорту та імпорту. Згідно з рейтингом СОТ, наша країна імпортує товарів на 85 мільярдів доларів (24-е місце в світі), а експортує – на 68,5 мільярда доларів (37 -е місце). Втім, в уряді навіть на це питання дивляться з оптимістичних позицій. Мовляв, розрив між імпортом та експортом у 2013 році поступово скорочується. Це правда, але є нюанс. Зменшення розриву пов’язане не з тим, що підріс експорт. Ні, він падає, але показники імпорту падають ще швидше. Що стоїть за цією тенденцією?
Видобуток вугілля і нафти впав на 7%, а видобуток газу хоча і виріс, але всього на 0,7%. Згідно з законами фізики, енергія не з’являється з нізвідки і не зникає в нікуди. Якщо в країні стало менше енергоресурсів, значить їх менше споживають. Дійсно, йде безперервний процес падіння виробництва – переробка нафти знизилася на 43%, виробництво електроенергії – на 4%. За підсумками червня спад у металургії склав 7%, в машинобудуванні – 10%, у хімічній промисловості – 22%. Лише аграрний сектор (спасибі гарному врожаю!) продовжує показувати зростання, по суті, підтримуючи вітчизняну економіку на плаву”, – заявив Медведчук.
Таким чином, за його словами, за ситуативним поліпшенням торговельного балансу стоїть поступове скорочення експортної виробничої бази країни. На наших очах Україна втрачає те, що становило основу нашої економіки протягом усього періоду незалежності. Нехай це була промисловість з низьким рівнем переділу, що виробляє напівфабрикати і сировину. Але вона хоча б була. Тепер ця промисловість розчиняється в глобальній конкуренції, прирікаючи Україну на подальший розрив між виробничими можливостями і потребами в споживанні.
“Дисбаланс між експортом та імпортом – це не вічний двигун, економіка не може працювати в такому режимі постійно. Якщо гроші вимиваються з країни, значить повинен бути якийсь механізм компенсації. І він існує. По-перше, народ об’єктивно бідніє. Його добробут, його заощадження стають паливом, яке спалюється для подальшої роботи неефективної економіки. По-друге, йде кредитне накачування. Країна перетворюється на наркомана, повністю залежного від волі інших держав і міжнародних фінансових організацій”, – зазначив політик.
Медведчук звернув увагу на те, що проблема ще більш ускладнюється в контексті можливого приєднання України до Зони вільної торгівлі з ЄС. Використовуючи той період, поки нам ще будуть давати гроші в борг, європейські виробники, отримавши доступ на український ринок, будуть поспішати реалізовувати тут свої товари. За них Україна буде розплачуватися отриманими від тих же європейців кредитами. Що спричинить за собою подальше зростання імпорту з остаточним витісненням вітчизняного виробника. І так буде продовжуватися до тих пір, поки ми не опинимося “випатраними”, подібно до багатьох країн до України. Аргентина, яку подібна фінансова політика на початку 2000-х довела до жорстокої кризи і мародерства на вулицях, це найбільш відомий приклад.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас